Gaz znowu straszy: służby porządkowe w akcji

Gaz znowu straszy: służby porządkowe w akcji

Gaz znowu straszy: służby porządkowe w akcji

Gaz to prawdziwy cichy zabójca, przed którym trudno się obronić. Przekonali się o tym mieszkańcy Wodzisławia w ten czwartek, mieszkający przy ul. Strażackiej w Kokoszycach. Tym razem nie chodziło o gaz, wydobywający się z czyjejś kuchenki lub piekarnika. Problemem stała się rura z gazem, do uszkodzenia której doszło podczas robót ziemnych. Na szczęście na miejscu znalazła się Straż pożarna oraz pogotowie gazowe.

Niedawno pisaliśmy o innym przypadku niebezpiecznej interakcji z gazem. Chodziło o butlę gazową, która wybuchła w budce z kebabem. Jak widzimy, gaz potrafi być bardzo niebezpieczny w różnej postaci. Czasem są to butle gazowe, które z powodu zaniedbania wybuchają. Innym razem pęka jakaś rura, a jeszcze innym razem zagrożenie pojawia się od strony naszych własnych kuchenek gazowych. Rodzaje i źródła gazu są różne, ale poziom bezpieczeństwa często jest ten sam, czyli wysoki. Nie bójmy się w takich sytuacjach wezwać pogotowia gazowego, które może nas uratować przed tragedią.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli kupujemy butle gazowe, to pamiętajmy, że muszą one pochodzić od sprawdzonych producentów. Przed kupnem upewnijmy się, że spełniają wszystkie konieczne standardy. W kuchni naszej zaś nigdy nie zapominajmy, aby przed wyjściem z domu zakręcić wszystkie palniki. W przypadku robót ziemnych już niestety trudniej się zabezpieczyć, gdyż nie mamy na to zbyt wielkiego wpływu. Musimy jednak być czujni i zwracać uwagę na to, co się wokół nas dzieje, aby w razie czego móc poinformować odpowiedni służby.