Wybuch gazu w budce z kebabem – jedna osoba ranna

Wybuch gazu w budce z kebabem – jedna osoba ranna

Wybuch gazu w budce z kebabem

Wybuch gazu: W jednej z budek z kebabem w Radlinie doszło do wybuchu gazu. Miało to miejscy przy ul. Rymera. Znajduje się tam mała budka z kebabem, w której wybuchła butla gazowa. Oczywiście od razu na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Aż 3 zastępy strażaków przybyły, żeby ratować sytuację. Według wodzisławskiej KPPSP tylko jedna osoba doznała obrażeń w wyniku wybuchu.

Czy butla gazowa jest bezpieczna?

Pamiętajmy, że gaz to gaz, więc nigdy nie będzie w stu procentach bezpieczny. Nie oznacza to jednak, że z takich butli gazowych mielibyśmy przestać korzystać całkowicie. Oczywiście że nie, gdyż są naprawdę przydatne w domach czy różnego rodzaju lokalach. Po prostu trzeba pamiętać, żeby obchodzić się z takimi butlami ostrożnie. Na pewno będzie ważne także, aby sprawdzić pochodzenie i zawartość butli.

Przede wszystkim musimy mieć pewność, że kupujemy oryginalną butlę gazową. Jeśli mamy podejrzenie, że napełniono tę butlę wbrew standardom, powinniśmy z niej zrezygnować. Każdy z działających operatorów ma swój własny kolor, dzięki czemu możemy go łatwo zidentyfikować. Butlę oznaczoną tym jednym konkretnym kolorem możemy napełniać tylko u tego konkretnego operatora. Inaczej narażamy się na niebezpieczeństwo, jakim jest wybuch gazu. Wiadomo, że nie każdy się zna na tych kolorach i każdemu może się zdarzyć pomyłka. Dlatego przed zakupem powinniśmy szczegółowo przestudiować ten temat i zapoznać się ze szczegółami. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy produkt, który kupujemy, spełnia standardy bezpieczeństwa.

Butla gazowa – bezpieczeństwo

Może się wydawać, że to niepotrzebny kłopot, ale w grę w chodzi nasze zdrowie a nawet życie. Wybuch gazu w najlepszym wypadku spowoduje drobne zniszczenie mienia, ale gdy znajdujemy się zbyt blisko lub wybuch jest zbyt duży, możemy stracić życie. Warto więc poświęcić trochę więcej czasu na upewnienie się, że naszemu bezpieczeństwu nic nie zagrać.

Jeden komentarz o “Wybuch gazu w budce z kebabem – jedna osoba ranna

  1. Warto uważać i zwracać uwagę na homologację takich butli. Piszę z doświadczenia…

Comments are closed.