Pożar w Zawadzie – dwie osoby nie żyją

Pożar w Zawadzie – dwie osoby nie żyją

Pożar – dwie osoby nie żyją

Pożar postawił strażaków na nogi. W jednym z budynków mieszkalnych w Zawadzie doszło do pożaru. Zgłoszenie trafiło do strażaków ok. godziny 4.48.  Kiedy znaleziono dwie nieprzytomne osoby w mieszkaniu przy ul. Młodzieżowej, szybko przystąpiono do czynności reanimacyjnych. Jak się okazuje, mężczyźni nie przeżyli. W tym momencie trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie przyczyn całego zdarzenia.

Pożar w Zawadzie

– Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Poinformowano nas, że w środku mogą być ludzie. Rzeczywiście, z miejsca pożaru wyciągnięto dwie nieprzytomne osoby, przystąpiono niezwłocznie do reanimacji. Strażacy kontynuowali ją do czasu przybycia pogotowia – komentuje Marek Jęczmionka (Komenda Powiatowa Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim).

Pożary są bardzo niebezpieczne, dlatego trzeba zawsze podchodzić ostrożnie do ognia i spraw związanych z gazem. Oprócz tego, gdy wynika pożar musimy umieć stosować się do powszechnych zaleceń antypożarowych takich jak poruszanie się po niższych poziomach pomieszczenia (gaz dym zawsze kieruje się ku górze). Mimo to nie zawsze jesteśmy w stanie ochronić się przed żywiołem w stu procentach. Dlatego niezbędne jest wezwanie odpowiednich służb, aby pomogły nam w zażegnaniu niebezpieczeństwa. Nie zawsze jednak straż pożarna jest w stanie zapobiec ofiarom śmiertelnym, zwłaszcza gdy liczą się dosłownie sekundy.

Akcje Straży Pożarnej w regionie

To nie jedyna akcja strażaków w ostatnim czasie w okolicy. Niedawno pisaliśmy także o wybuchu butli z gazem w jednej z budek z kebabem w Wodzisławiu Śląskim. Tamto zdarzenie było naprawdę groźne, ale na szczęście strażakom udało się uratować sytuację. Przypominamy, że butle z gazem są bardzo niebezpieczne i trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie. Do tego warto pamiętać, aby kupować oryginalne butle znanych producentów, tak by potem nie musieć się obawiać, że coś jest z nimi nie tak. Gaz na ogół jest czymś groźnym i szczególna ostrożność jest wskazana bez względu na okoliczności. Podczas wybuchu gazu ucierpieć może nie tylko mienie, ale także zdrowie i życie ludzkie jest wystawione na ciężką próbę.

Jeden komentarz o “Pożar w Zawadzie – dwie osoby nie żyją

Comments are closed.