Zmarł ksiądz prałat Alfred Wloka. Miał 80 lat

Zmarł ksiądz prałat Alfred Wloka. Miał 80 lat

Zmarł ksiądz prałat Alfred Wloka. Miał 80 lat

Zmarł ksiądz prałat Alfred Wloka. Pełnił on przez wiele lat swoją posługę kapłańską w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biertułtowach. Jego pogrzeb odbędzie się pierwszego maja 2021 roku w sobotę. O godzinie 10:30 zacznie się różaniec w intencji zmarłego, a Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11:00.

Uroczystości pogrzebowe ks. Alfreda Wloka

Dzisiaj (28.04.21) a także przez następne dwa dni, będzie można wziąć udział w różańcu w intencji zmarłego w kościele Wniebowzięcia NMP w Biertułowach o godzinie 17:30. Co do uroczystości pogrzebowych, to przypominamy o konieczności zachowania zaleceń sanitarnych. W uroczystościach tych może uczestniczyć jedynie 90 osób, dlatego parafia zachęca do udziału online.

 – Mamy świadomość, że wielu Parafian i gości pragnie uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych Ks. Prałata jednak ze względu na istniejące obostrzenia sanitarne informujemy, że w uroczystości w kościele uczestniczyć może 90 osób. Msza św. będzie transmitowana na naszej stronie internetowej – czytamy na stronie internetowej Parafii Wniebowzięcia NMP w Biertułtowicach.

Kim był ks. prałat Alfred Wloka?

Ks. prałat Alfred Wloka urodził się 26 stycznia w 1941 roku w Rudzie Śląskiej. Księdzem został w roku 1867 w Katowicach, a oprócz tego został kanonikiem gremialnym i magistrem teologii. Przewodniczył Kapitule Metropolitańskiej Katowickiej a także zasiadał w Radzie Kapłańskiej i Radzie Nadzorczej Księgarni św. Jacka. Warto  też wspomnieć, że współpracował z Fundacją Ośrodka Dzieci Niepełnosprawnych w Wodzisławiu Śląskim oraz wykładał dogmatykę w Studium Katechetycznym. Na prałata mianowano go w 2003 roku.

Jeden komentarz o “Zmarł ksiądz prałat Alfred Wloka. Miał 80 lat

Comments are closed.