KS „Wicher” Wilchwy buduje wiatę rekreacyjną

KS „Wicher” Wilchwy buduje wiatę rekreacyjną

KS „Wicher” Wilchwy buduje wiatę rekreacyjną

KS „Wicher” Wilchwy buduje wiatę rekreacyjną, która ma być gotowa już w lipcu. Radny miasta Mariusz Blazy wyraża nadzieje, że będzie można zorganizować tam Wilchwiański Festyn oraz Wilchwiańską Biesiadę. Na terenie klubu sportowego istnieje już infrastruktura, ale są plany, aby ją rozbudować. Dowiadujemy się, że radny miał podobny pomysł jeszcze w tamtym roku, ale nic z niego nie wyszło. Pojawiłą się więc szansa, aby zrobić to teraz, gdy już pozwala na to budżet. Wiemy, że koszt zbudowania tego obiektu ma wynieść ok. 104 tysiące złotych.

Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej

Dla miasta ważne jest, aby oferować mieszkańcom jak najwięcej możliwości sportowych i rekreacyjnych. Dlatego w poszczególnych miastach pojawiają się takie obiekty jak stadiony piłkarskie, strzelnice czy tory gokartowe.

– Wnioskowałem, żeby to zdanie zostało wpisane do projektu budżetu na 2020 r. Było ono wówczas szacowane na ok. 50 tys. zł. Prezydent jednak nie uwzględnił mojego wniosku. Ostatecznie, już przy uchwalaniu budżetu wniosłem poprawkę i udało się większością głosów radnych zabezpieczyć wspomniane 50 tys. zł na realizację zadania – opowiada Blazy według portalu nowiny.pl.

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. wysłał zapytania ofertowe do firm, które stawiają takie wiaty. Najniższa oferta wyniosła 104 tys. zł. Poprosiłem więc Radę Dzielnicy Wilchwy o wsparcie finansowe dla tego zadania. Rada Dzielnicy przekazała ponad 50 tys. zł (…)Budowa rozpoczęła się. Wiata będzie do dyspozycji lokalnej społeczności i na pewno uatrakcyjni infrastrukturę klubu sportoweg – czytamy dalej.