Festiwal Górnej Odry w Wodzisławiu Śląskim

Festiwal Górnej Odry w Wodzisławiu Śląskim

Festiwal Górnej Odry w Wodzisławiu Śląskim

Festiwal Górnej Odry to impreza, która ma n celu promowanie subregionu zachodniego województwa śląskiego. Marką turystyczną tego regionu jest Kraina Górnej Odry i to wokół niej ma kręcić się całe wydarzenie. W planach jest zrobić całą serię takich imprez, choć ta, które as teraz czeka, jest prekursorem.

Takich wydarzeń publicznych bardzo nam brakowało w czasie pandemii. Kiedy istniały ścisłe zasady co do organizowania wydarzeń, miasta świeciły pustkami. Nie można było organizować imprez na rynkach ani pikników rodzinnych. Teraz na szczęście szaleństwo się już kończy i obostrzeń jest coraz mniej. Pojawiają się już festiwale, koncerty i wiele innych imprez, w których mieszkańcy mogą wspólnie się bawić. Taką imprezą będzie właśnie Festiwal Górnej Odry.

Kiedy i gdzie?

Festiwal odbędzie się równolegle w kilku śląskich miastach. Będą to Wodzisław Śląski, Rybnik, Racibórz, Jastrzębie-Zdrój, Chałubki i Turze. Odbywać się będzie między 25 a 27 czerwca. Pierwsze atrakcje w Wodzisławiu Śląskim pojawią się 26 czerwca. Będzie to pierwsze sobota wakacji. Impreza odbędzie się na rynku. Tam będzie miał miejsce Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego, gdzie będziemy mogli usłyszeć lokalnych artystów.

Nie zabraknie też innych kulturowych elementów, którymi będzie można się zainteresować podczas festiwalu. Będą to na przykład stoiska z regionalnymi przysmakami. Czy coś łączy ludzi bardziej niż wspólne zamiłowanie do jedzenia? Do tego regionalni piwowarzy zaprezentują piwo Paloczaj, które oparli na XVI-wiecznej recepturze. Obecnie właścicielem tejże receptury jest Muzeum w Wodzisławiu.  Na tym nie koniec. Będzie można także zobaczyć pokaz zabytkowych wodzów strażackich oraz wyplatania ławeczek i łodzi.

Pierwsze atrakcje zaczną się o godzinie dziesiątej, a imprezę rozpoczną dzieci na scenie muzycznej. Skoro już o najmłodszych mowa, to czekają ich różne gra, animacje zabawy oraz konkursy. Co dokładnie ich czeka? Dowiedzą się tego sami już wkrótce.

Impreza będzie trwała aż do nocy, gdyż ostatnia z atrakcji zacznie się o godzinie 20:30. Będzie to koncert mix orkiestry na Rynku.­­