Wodzisławska Noc Świętojańska: co w tym roku?

Wodzisławska Noc Świętojańska: co w tym roku?

Wodzisławska Noc Świętojańska: co w tym roku?

Wodzisławska Noc Świętojańska to impreza plenerowa, która w tym roku odbędzie się po raz czwarty. Będzie ona miała miejsce na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „ Balaton” dnia 25 czerwca br. Wśród atrakcji znajdzie się między innymi udział w warsztatach oraz oraz gra terenowa „Poszukiwanie Kwiatu Paproci”.

Przebieg imprezy

Impreza rozpoczyna się o godzinie 18:00 i wtedy aż do 21:00 będą trwały warsztaty. Ze względu na kompaktowy charakter wydarzenia, warsztaty będą odbywały się jednocześnie. Będą to między innymi warsztaty plecenia wianków, co jeszcze szczególnie skierowane do dziewczynek. Oprócz tego będzie można uczestniczyć w warsztatach ogrodniczych. W dzisiejszych czasach nie każdy ma dostęp do ogródka, w którym może sadzić własne roślinki i obserwować zachodzące procesy. Dlatego takie warsztaty mogą być bardzo ciekawą odskocznią od miejskiego życia.

W tym samym czasie odbędzie się kącik artystyczny, który organizuje „Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” oraz animacje taneczno-ruchowe, których gospodarzem będzie Wodzisławskie Centrum Kultury. Mamy więc okazję, aby nieco popracować nad naszymi zdolnościami ruchowymi oraz plastycznymi. Jeśli to nie wystarczy, to dzieciaki mogą wziąć udział w animacjach ze Smerfami.

Jeśli ktoś preferuje inny rodzaj rekreacji, to zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych oraz warsztatach rękodzieła, które organizują Stowarzyszenie Kobiet z Pasjami i Bez oraz Gyszynk Pasmanteria i Rękodzieło. W podobnym guście przebiegnie spotkanie z Destylarnią Olejków Eterycznych.

Gry plenerowe i inne atrakcje

Gra terenowa „Poszukiwanie Kwiatu Paproci” zacznie się o godzinie 20:15. W podobnym czasie będzie można usiąść przy ognisku i upiec sobie kiełbaskę. Wtedy też rozpocznie się ocenianie wianków, które udało się zrobić podczas warsztatów. Wyłonienie zwycięzcy konkursu będzie miało miejsce o 20:40. Cała impreza zakończy się o 22:00, ale przed tym zobaczymy jeszcze jedną ciekawą atrakcję. Otóż o godzinie 21:45, czyli tuż przed końcem, będzie miał miejsce pokaz tańca z ogniem.