Rozpoczął się projekt Zróbmy Sobie Festiwal „Zostań idolem”

Rozpoczął się projekt Zróbmy Sobie Festiwal „Zostań idolem”

Projekt Zróbmy Sobie Festiwal „Zostań idolem” już trwa od jakiegoś czasu, a wkrótce rozpocznie się jego finał. Skończyły się już eliminacje dzielnicowe i teraz czas wyłonić zwycięzcę.

Przez eliminacjami można było wziąć udział w warsztatach z takich umiejętności jak wystąpienia publiczne, wokal czy tworzenie scenografii. Potem odbyły się eliminacje dzielnicowy, a teraz powoli przechodzimy do finału. Wszyscy uczestnicy, którzy dostali się do tego najważniejszego etapu, muszą jeszcze wypełnić kartę zgłoszeniową i oczywiście zapoznać się z regulaminem.

Oprócz finalistów na wydarzenie może przyjść każdy, aby posłuchać popisów wokalnych. Organizatorzy zachęcają, aby wspierać muzyków i im kibicować.

Wspieranie młodych talentów

Konkursy wokalne mają na celu przede wszystkim wspieranie młodych talentów. Wiele osób ze zdolnościami muzycznymi nie ujawnia swojego talentu. Powodem jest najczęściej to, że nikt im nie dał szansy na wykazanie się. Dlatego przez długie lata nikt nie jest świadomy tego, co naprawdę potrafią.

Nie chodzi tak naprawdę o wygraną. Samo uczestnictwo w takich wydarzeniach już może popchnąć czyjąś pasję artystyczną do przodu. Wystarczy zostać zauważonym przez odpowiednie osoby i dzięki temu mieć większe szanse na uczestnictwo w innych ciekawych inicjatywach.

Gdzie jeszcze można się wykazać?

Co z osobami, które nie załapały się do konkursy? Jeszcze nie wszystko stracone. Jest wiele sposobów na to, aby się wykazać. Zawsze można nawiązać współpracę z lokalnym domem kultury albo brać udział w szkolnych wystąpieniach. Można też próbować swoich sił na własną rękę i promować swoją twórczość poprzez takie serwisy internetowe jak YouTube czy TikTok.

Dobrym pomysłem jest też śledzić konkursy, które odbywają się w innych miastach. Krótka podróż pociągiem nie powinna być aż tak wymagająca, aby odmówić sobie tej szansy. Takie wydarzenia odbywają się w wielu polskich miastach. Przykładem może być konkurs wokalny Maestro, który już niedługo rozpocznie się w Nysie.