Przebudowa ulicy Czarnieckiego wyniesie 13 mln złotych

Przebudowa ulicy Czarnieckiego wyniesie 13 mln złotych

Kolejne inwestycje drogowe w Wodzisławiu Śląskim właśnie się rozpoczynają. Miasto zapłaci około 13 milionów złotych za wyremontowanie jezdni na ul. Czarneckiego. Kierowcy nie będą więc mogli przejechać tym odcinkiem w okresie prowadzenia prac. Rozpoczną się już 9 listopada i powinny skończyć się na początku przyszłego roku.

Remont drogi to zawsze poważna sprawa. Jest kosztowna i wymaga sporządzenia bardzo szczegółowych planów. Następnie rozpoczyna się proces ich realizacji. Zanim się jednak przystąpi do niego, trzeba oszacować, ile dokładnie potrwają prace. Konieczne jest też upewnienie się, że nie po drodze nie pojawią się żadne dodatkowe koszty, które popsują plany.

Remont jezdni na ul. Czarneckiego

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim już podał datę oraz koszt przebudowy ulicy Czarnieckiego. Kierowcy przejeżdżający przez nią regularnie czekali na tę informację od dłuższego czasu. Choć droga jest przejezdna, to jej stan prosi się o remont. Teraz jednak wiemy, jaki jest jej los i możemy odetchnąć z ulgą. Co dokładnie wiemy o inwestycji?

Kiedy rozpocznie się przebudowa ul. Czarneckiego? Według informacji, jakie podał Powiatowy Zarząd Dróg, początek prac zaplanowano na dzień 9 listopada. Trudno jednak przewidzieć ile dokładnie potrwają. Znamy zaś ich koszt. Łączna kwota tej inwestycji to ok. 13 mln złotych.

Brak przejazdu aż do skrzyżowania z ul. Teligi

Roboty drogowe zawsze mają swoje skutki uboczne. Należy do nich oczywiście nieprzejezdność odcinka, który podlega remontowi. Tym razem będzie to odcinek zaczynający się na skrzyżowaniu z ul. Ładną a jego końcem będzie skrzyżowanie z ul. Teligi.

Jeśli więc jest to trasa, którą przejeżdżamy regularnie, to musimy przygotować się na to, że od 9 listopada będziemy musieli wybrać drogę okrężną. Nie potrwa to jednak długo, a efekt będzie warty czekania. W końcu chyba każdemu kierowcy zależy na tym, aby jeździć po prostej wyremontowanej drodze?

przeczytaj także: Kradzież busa w Wodzisławiu Śląskim. W środku były narzędzia