Kradzież busa w Wodzisławiu Śląskim. W środku były narzędzia

Kradzież busa w Wodzisławiu Śląskim. W środku były narzędzia

Kradzież busa z elektronarzędziami. 21-latek zatrzymany

Kradzież busa z elektronarzędziami w Wodzisławiu Śląskim. Policji z Rydułtowa udało się zatrzymać 21-letniego sprawcę, który już usłyszał zarzuty. Okazuje się, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie. Co dokładnie wiemy os prawie i sprawcy?

21-letni złodziej

21-latkowi udało się ukraść busa, w którym znajdowały się elektronarzędzia. Skradzione przedmioty próbował schować a jednej z wodzisławskich ulic. Nie udało mu się to ze względu na sprawną akcję funkcjonariuszy, którzy bardzo szybko znaleźli się w jego mieszkaniu. 21-letni złodziej stanie przed sądem nie tylko za włamanie i kradzież, ale także za próbę kradzieży innego pojazdu.

21-letniemu śmiałkowi marzył się skok. Postanowił, że ukradnie busa wypchanego elektronarzędziami o wartości opiewającej na 36 tys. złotych. Oczywiście miał już przemyślany plan i wiedział, że gdzie zamierza przechować łupy. Niestety (albo na szczęście) nie udało mu się zbyt długo ich ukrywać, gdyż bardzo szybko na jego trop wpadła policja. Rzecznik prasowy KPP mł. asp. Patryk Błasik przyznaje, że złodziej był zaskoczony w momencie spotkania z mundurowymi.

Sprawna akcja policji

Akcję przeprowadzili policjanci z wydziału kryminalnego w Rydułtowie. Okazało się, że dobrze znali młodzieńca, który już wcześniej zwracał na siebie uwagę swoimi nie do końca legalnymi pomysłami. Policja zabezpieczyła samochód i narzędzia.

Odpowie za kradzież busa i nie tylko

Przed sprawcą postawiono kilka zarzutów. Nie tylko kradzież busa i elektronarzędzi, ale także próbę kradzieży innego samochodu.