Rekrutacja do gminnych przedszkoli rusza 2 marca

Rekrutacja do gminnych przedszkoli rusza 2 marca

Rekrutacja do gminnych przedszkoli na nowy rok szkolny

Rekrutacja do gminnych przedszkoli na nowy rok szkolny właśnie się rozpoczyna. Od drugiego marca 2021 r. można składać wnioski o przyjęcie naszych dzieci do któregoś z gminnych przedszkoli. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze dziecko miało zagwarantowane miejsce w przedszkolu, to nie możemy się spóźnić. Złóżmy wniosek tak szybko, jak tylko się da.

Rekrutacja do gminnych przedszkoli już ruszyła
Dla rodziców, którzy chcą posłać swoje dziecko do przedszkola na rok szkolny 2021/2022, mogą już wypełniać wnioski. Rekrutacja do gminnych przedszkoli rusza samym początkiem marca, a w celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do odwiedzania stron internetowych konkretnych placówek. Zasady szczegółowe mogą się nieco różnić, więc trzeba podjąć decyzję samemu, które przedszkole odpowiada nam najbardziej.

Kiedy w roku 2020 pojawiła się pandemia koronawirusa zaczęliśmy bać się o zdrowie nie tylko nasze, ale też naszych dzieci. Choć według badań COVID-19 jest dużo groźniejszy dla starszych osób niż dla dzieci, to dzieci wciąż mogą zarażać. Dlatego właśnie część rodziców nie chcę narażać swoich dzieci na zmienienie się w tykającą bombę.

Czy puszczać dziecko do przedszkola?

Kiedy ogłaszania jest rekrutacja do gminnych przedszkoli pojawia się pytanie, czy puszczać dziecko do przedszkola. Szczególnie problematyczna jest ta kwestia teraz w dobie pandemii. To zrozumiałe, że ze względów sanitarnych wiele rodziców obawia się wysyłać dziecko „do ludzi”. Taka troska rodzicielska jest jak najbardziej zrozumiała, więc decyzję o tym należy pozostawić rodzicowi.

Są też jednak kwestie zupełnie niezwiązane z pandemią. Nawet gdy nie ma żadnego ryzyka epidemiologicznego, to rodzice wciąż nie są pewni, czy ich dziecko powinno pójść do przedszkola czy nie. Argumentem za jest na pewno integracja z rówieśnikami. Dzieci powinny uczyć się życia w społeczeństwie, a grupa przedszkolna jest właśnie pierwszą taką grupą społeczną, w której dziecko ma szansę się odnaleźć.

Czasem jednak ze względu na osobowość lub problemy naszego dziecka może się okazać, że pobyt w przedszkolu po prostu nie będzie mu sprzyjał. Nie jest to oczywiście jedyny powód do rezygnowania z usług przedszkola. Czasami rodzice po prostu nie potrzebuję wysyłania dziecka nigdzie, jeśli jeden z rodziców nie pracuje i zawsze jest w domu. Choć jesteśmy oczywiście w stanie zrozumieć tych rodziców, którzy mimo pobytu w domu, chcą po prostu mieć trochę wytchnienia.