Przemocowy 35-latek dręczył własnych rodziców
35-latek pochodzący z Wodzisławia Śląskiego trafił do aresztu na trzy miesiące. Najprawdopodobniej jednak za kratkami spędzi dużo dłużej, bo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Jakie przewinienia ma na swoim koncie? Chodzi o przemoc domową, a jego ofiarami byli rodzice. Chodzi o przemoc psychiczną, choć do tego trzeba dodać jeszcze liczne kradzieże. Wiemy, że mężczyzna nadużywał alkoholu, co może tłumaczyć jego notoryczne patologiczne zachowania.
Na szczęście skończyło się na przemocy psychicznej
Z relacji policji dowiadujemy się, że życie rodziców 35-lata przez ostatnie lata było prawdziwym koszmarem. Musieli znosić agresywne zachowania syna, który non stop wszczynał awantury. W grę wchodziły krzyki i wulgarne słowa. Nie doszło do przemocy fizycznej, choć wielokrotnie pojawiały się groźby. Rodzice zdecydowali się jednak rozwiązać problem na drodze sądowej, a sąd wydał nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami. Może się to wydawać bardzo surowe, ale nie mieli oni większego wyboru.
Nakaz sądowy nic nie dał
Po wyroku sądu mężczyzna wcale nie zmienił swojego zachowania. Cały czas mieszkał z rodzicami i nie zdecydował się na wyniesienie się. Choć mężczyzna wiedział, co mu za to groził, to nic sobie z tego nie robił. Rodzice w końcu zdecydowali się zadzwonić na policję. Gdy funkcjonariusze przybyli, zaprowadzili go do aresztu. Po odsiadce w areszcie czeka go rozprawa, a teraz konsekwencje mogą być dużo poważniejsze. Pierwszy proces zakończył się zakazem zbliżania i kontaktowania. Mężczyzna nie tylko nie spełnił tych wymogów, ale też kontynuował swoje przemocowe zachowania względem rodziców. W tym wypadku kara będzie z pewnością dużo bardziej surowa. Grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności i bardzo możliwe, że właśnie do tego dojdzie. Warto wspomnieć, że mężczyzny nie ograniczył się do wyzwisk i gróźb, ale też okradał własnych rodziców. To już jest granice, którą przekroczyć można tylko raz.
Dowiedz się więcej na temat policyjnych metod deeskalacji przemocy.