Defibrylator w siedzibie starostwa. Skąd ten pomysł?

Defibrylator w siedzibie starostwa. Skąd ten pomysł?

Czego możemy się spodziewać po wejściu do siedziby starostwa powiatowego? Na pewno nie sprzętu medycznego z najwyższej półki, a taki właśnie się tam pojawił

Siedziba Starostwa Powiatowego może się pochwalić nowym sprzętem, a konkretnie defibrylatorem automatycznym AED. To kosztujące prawie 5 tysięcy złotych urządzenie ma na celu przywracać akcję serca.

Starostwo Powiatowe z nowym sprzętem

Siedziba Starostwa Powiatowego znajduje się przy ul. Pszowskiej 92A w Wodzisławiu Śląskim. Większość mieszkańców raczej się tam nie wybiera na co dzień, ale jednak pewien ruch wewnątrz budynku panuje pewien ruch. Wiadomo, że w takim miejscu pojawiają się różni ludzie, w różnym wieku i z różnymi chorobami. Co w sytuacji, gdy ktoś nagle dostanie ataku serca? Wtedy potrzebuje nagłej pomocy medycznej, ale zanim taka się pojawi, to trochę czasu minie. Dlatego dobrze jest wtedy mieć pod ręką stosowny sprzęt. O tym właśnie pomyślały władze powiatu i zainstalowały go w swojej siedziby. Zapłacono za niego 4,8 tysięcy złotych. Może się wydawać, że to duża kwota, ale pamiętajmy że takie urządzenie może komuś uratować życie. A to jest dużo cenniejsze niż jakiekolwiek pieniądze.

Nie mogło odbyć się bez szkolenia

Defibrylator wydaje się być względnie prostym urządzeniem, ale obsługiwanie go wymaga pewnej wprawy. Dlatego władze zdecydowały się przeszkolić swoich pracowników, aby byli w stanie udzielić pierwszej pomocy. Decyzję podjął Leszek Bizoń, ten sam, który zamówił urządzenie. Warto zauważyć, że w budynku przy ul. Pszowskiej 92A znajduje się kilka różnych wydziałów, wliczając w to Wydział Komunikacji i Transportu a także biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.