Eko-Okna zajmie się budową nowej hali

Eko-Okna zajmie się budową nowej hali

Wkrótce w Wodzisławiu Śląskim ruszy kolejna budowa. Nie chodzi tym razem o budynki mieszkalne, które będą zasilać kieszenie deweloperów. Chodzi o pewną ekologiczną budową, a konkretnie o nową halę produkcyjną Eko-Okna. Firma ta zajmuje się ekologiczną produkcją, co stara się podkreślać na każdym kroku. Bardzo ciekawi nas, czy budowa również przejdzie w sposób ekologiczny, ale wiemy, że firma ma na swoim koncie wiele sposób realizowania tych założeń. Możemy się więc spodziewać, że i tym razem odbędzie się to w ten sposób. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długo będą trwać pracę, ale biorąc pod uwagę wielkość terenu, to możemy się spodziewać, że nie skończy się w kilka dni. Wodzisławianie będą więc musieli pogodzić się z takimi niedogodnościami jak hałas.

Kto się zajmie realizacją inwestycji?

Wykonawcą zlecenia będzie Eko-Okna, czyli firma, która dominuje rynek okien w Polsce. To naturalne, że wielkie firmy potrzebują wielkiej infrastruktury, dlatego budują znacznej wielkości hale produkcyjne. Dzięki takiemu rozwojowi firma będzie mogła wyprodukować więcej i szybciej, co naturalnie przełoży się na zysk. Jeżeli to będzie to możliwe, to część hali uda się też udostępnić innym firmom, aby mogły korzystać z produkcji na takim poziomie.

Jakiej wielkości będzie hala?

Hala nie będzie należeć do małych, bo teren ma aż 40 hektarów. Można by więc zrobić tam bardzo wielką plantację, albo zbudować domy dla wielu osób. Firma jednak ma inny pomysł i w miejscu tym powstanie hala produkcyjna. Oczywiście nie będzie ona zajmować całego tereny, a jego niecałą połowę. Chodzi o 17 hektarów, które firma Eko-Okno wykupiła w poprzednim roku.

Nowe miejsca pracy

Budowa hali produkcyjnej jest bardzo dobrą wiadomością dla tych, którzy wkrótce będą potrzebować nowego zatrudnienia. Otóż budowa wiąże się z utworzeniem aż tysiąca nowych miejsc pracy. Będzie to więc świetna okazja nie tylko dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, ale także osób z okolicznych miejscowości, którzy chcieliby z Wodzisławiem wiązać swoją przyszłość.

To nie pierwszy raz, kiedy tak wiele ludzi ma szansę dostać pracę dzięki przemysłowi ekologicznemu.