Osiedle Batory w rozbudowie. Co na to mieszkańcy?

Osiedle Batory w rozbudowie. Co na to mieszkańcy?

Osiedle Batory w końcu do czego się rozbudowy

Osiedle Batory doczeka się w końcu rozbudowy? Plany pojawiły się już jakiś czas temu, ale pojawiają się oczywiście pewne problemy. Między innymi porusza się kwestie tego, czy za budowę mieszkań powinno się brać miasto czy prywatny deweloper? Pomysły te mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników, a włodarze miasta starają się brać pod uwagę głosy wszystkich.

Mieszkańcy mają głos

Władze miasta zdecydowały się przystąpić do debaty z mieszkańcami. Stanęło do niej kilkudziesięciu wodzisławian, którzy nie bali się powiedzieć, co myślą na temat rozbudowy. Wielu z nich uważa, że jest to świetny pomysł i miasto powinno jak najszybciej się tym zająć. Dzięki temu wiele młodych rodzin będzie miało szansę na dobry start. Nie oznacza to jednak, że wszyscy są tacy jednomyślni. Pojawiło się dużo głosów sprzeciwu od osób, które nie są entuzjastami strategii, w której to władze zajmują się budową mieszkań.

Na pierwszy rzut oka wygląda to, jakbyśmy mieli do czynienia z jedną wielką kłótnią. Nie o to jednak chodzi, aby agresywnie dzielić się swoimi racjami. Ważne jest to, aby każdy mógł się wypowiedzieć i przedstawić swój punkt widzenia. Dopiero wtedy władze będą mogły podjąć ostateczną decyzję. Nikt nie powinien mieć już wtedy pretensji, że coś zaniedbano i czyjś głos pominięto. Nawet jeśli pojawią się problemy, to będą one już nieuniknionym efektem ubocznym podjętego działania, a nie wynikiem złych przygotowań.

Wszystko pod okiem ekspertów

W dyskusjach wzięli udział także specjaliści w swojej dziedzinie. Chodzi między innymi o architekta Winicjusza Kuleja i urbanistę Adama Nowaka. Gdy mówimy o tak ważnych planach inwestycyjnych, to nie możemy jedynie opierać się na spojrzeniu polityków i mieszkańców. Oczywiście mieszkańcy są bardzo ważni, bo sprawa dotyczy ich miejsca zamieszkania. Jednak nie mając kompleksowej wiedzy na temat architektury, mogą mieć problemy z dostrzeżeniem kilku ważnych spraw. Dlatego niezbędne jest, aby nad wszystkim czuwali eksperci, którzy doradzą tam gdzie trzeba.