Prezydent Wodzisławia rozpoczyna spotkania z mieszkańcami

Prezydent Wodzisławia rozpoczyna spotkania z mieszkańcami

Prezydent Wodzisławia chce się spotkać z mieszkańcami.

Prezydent Wodzisławia rozpoczął właśnie swój program spotykania się z mieszkańcami miasta. Chodzi w nim o to, aby odbyć rozmowę z mieszkańcami każdej z dzielnic. Takie akcje mogą mieć kilka celów, z czego głównym jest zrozumienie potrzeb mieszkańców.

Aby rozwój miasta był dynamiczny i odpowiadał potrzebom lokalnej ludności, takie konsultacje są niezbędne. Politycy bardzo często przeprowadzają zmiany na oślep, nie licząc się z tym, czego naprawdę mieszkańcy chcą i potrzebują. Prezydent Mieczysław Kieca stara się tego uniknąć, dlatego zainicjował szereg spotkań, które będą miały miejsce w listopadzie i grudniu.

Co na temat inwestycji drogowych?

Na spotkania konieczne będzie poruszenie kilku tematów związanych z inwestycjami. Będą to między innymi kwestie drogowe takie jak przebudowa infrastruktury a także gospodarowanie odpadami komunalnymi. Złe gospodarowanie odpadami stało się w polskich miastach prawdziwą plagą i nic dziwnego, że lokalni politycy starają się wykorzystywać swoją pomysłowość do szukania rozwiązań tych problemów. Być może prezydent Kieca zainspiruje się rozwiązaniem, jakie nie tak dawno temu wprowadziły Katowice

Cieszy również fakt, że prezydent chce przedyskutować kwestie związane z ruchem drogowym. Większość gospodarstw w Wodzisławiu Śląskim korzysta z samochodu, więc większość osób wie, jakie negatywne skutki ma źle zorganizowana infrastruktura drogowa. Problematyczne często jest oświetlenie drogi, a właściwie jego brak. Innym razem mieszkańcy skarżą się niebezpieczne skrzyżowania i domagają się zbudowania ronda. Aby poznać wymagania mieszkańców, prezydent spotka się z nimi osobiście już niedługo.

Mieczysław Kieca na temat swoich pomysłów

Kieca wyjaśnia, że dzięki takim spotkaniom jest w stanie wymienić wiedzę oraz doświadczenie z mieszkańcami. Dzięki temu będzie mógł zdobyć najważniejsze informacje na temat miasta, których nie jest w stanie zdobyć z perspektywy fotela prezydenta. Na spotkania wybierze się razem ze swoimi zastępcami i wspólnie będą prowadzić rozmowy. Pierwsze ze spotkań będzie miało miejsce już 16 listopada, a jego miejscem będzie Szkoła Podstawowa nr 4. Spotkania będą się odbywały jedno po drugim aż do 2 grudnia. Każde ze spotkań będzie się rozpoczynało o 17.00.