Gala Taneczna MIX w Wodzisławiu. Działo się

Gala Taneczna MIX w Wodzisławiu. Działo się

Gala składała się z czterech kategorii. Były to street dance, show dance, cheerleaderki (zwane również mażoretkami) a także taniec towarzyski. Występy spotkały się z bardzo dużym uznaniem publiczności, która powitała tancerzy z entuzjazmem. Na scenie pojawiło się łącznie 1000 zawodowców, więc widowisko naprawdę robiło wrażenie.

Kto zorganizował galę?

Organizatorem tej wyjątkowej tanecznej gali był Klub Tańca Towarzyskiego SPIN. Warto  zwrócić uwagę, że jest on częścią Ruchu Artystycznego, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Funkcję koordynatora objęła Elżbieta Lasocka, która jest głównym instruktorem i choreografem SPIN-u.

Poprzedni rok był ciężki, ale udało się powrócić

Duże zadowolenie wyraża Katarzyna Rokowska-Szyroki, która pracuje na stanowisku dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury. Przyznaje ona, że poprzednia edycja nie była szczególnie udana. Nie chodzi oczywiście o złą kondycję uczestników ani złą wolę widzów. Problemem był tryb. Otóż z powodów sanitarnych gala odbyła się online. Nie było możliwości wypełnienia publicznością prawdziwej sali, przez co wydarzenie straciło na atrakcyjności. Na szczęście teraz udało się przywrócić mu poprzednią formę i mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mogli na żywo widzieć profesjonalnych tancerzy w akcji.

Gala cieszy się popularnością

Liczba „20″ mówi sama za siebie. Gdy pierwszy raz zorganizowano galę, nikt się nie spodziewał, że stanie się ona takim sukcesem. Kiedy jednak pojawiły się pozytywne reakcje, to nie było wątpliwości, że konieczne będzie zorganizowanie następnych edycji. I tak pojawiła się nowa świecka tradycja, gdzie co roku na scenie pojawiali się tancerzy wykorzystujący swoje olbrzymie talenty. Dyrektor Rokowska-Szyroki wspomina, że wydarzenie to jest hitem nie tylko na lokalnej scenie ale również ogólnopolskiej.

Taniec łączy ludzi

Jak w ogóle można zaklasyfikować taniec? Czy jest to sztuka? A może sport? Wychodzi na to, że taniec jest zupełnie osobną dziedziną ludzkiej aktywności, którą trudno jakkolwiek szufladkować. I to bardzo ważną dziedziną. Tańce odgrywały bardzo ważną rolę w procesach kulturotwórczych. Zbliżał on także do siebie pojedynczych ludzi. Nierzadko to właśnie wspólne tańce wzbudzają uczucie między przyszłymi partnerami. Tutaj przeczytasz o tym, jak w Markach zorganizowano wydarzenie, w którym taniec połączył pokolenia.