Mężczyzna spadł z 3 piętra. Trafił do szpitala

Mężczyzna spadł z 3 piętra. Trafił do szpitala

Mieszkańcy bloku przy ul. Żeromskiego mogli poczuć się zaniepokojeni, widząc mężczyznę, który próbuje przechodzić między balkonami. Być może naoglądał się zbyt wielu filmów o Spider-Manie i myślał, że też może sobie pochodzić po ścianie budynku. Niestety, rzeczywistość diametralnie różni się od filmów i takie zabawy kończą się tragicznie. W tej sytuacji jednak udało się uniknąć tragedii i skończyło się „tylko” na przewiezieniu do szpitala. Mężczyzna odniósł drobne obrażenia, choć jego życiu nic nie zagraża. Balkon, z którego spadł znajduje się na trzecim piętrze, więc nie było to wcale tak nisko. Upadek z takiej wysokości może skończyć się śmiercią, więc mimo wszystko mówimy o dużym szczęściu.

Takie szczęścia nie miała jednak kobieta z Łodzi, która w tamtym roku spadła z balkonu kamienicy.

Uwaga na wysokość

Wysokość potrafi być bardzo niebezpieczna. Nawet jeśli nie mamy akrofobii, to nie znaczy, że nie może nas zachwiać. Dlatego zaleca się, aby nie wykonywać żadnych czynności na wysokości bez odpowiedniego zabezpieczenia. Przykładem może być chodzenie po parkach linowych czy wspinanie się rusztowaniach. Najczęściej narażona na wypadki jest młodzież. To głównie nastolatkowie często wpadają na pomysł, aby w wolnej chwili porobić coś niebezpiecznego. Po prostu dla adrenaliny. Z jakiegoś powodu młodym ludziom zwykle uchodzi to na sucho, choć zdarzają się tragedie. Lepiej więc dmuchać na zimne i czasami powstrzymać się przez popisywaniem się. Nawet jeśli wydaje nam się, że znajdujemy się w sytuacji, której powinniśmy komuś zaimponować.

Czym grozi upadek z wysokości?

Nawet jeśli jesteśmy bardzo wysportowani, to upadki z dużych wysokości są dla nas bardzo niebezpieczne. Nasze kości nie są aż tak wytrzymałe, jakbyśmy tego chcieli. Skok lub upadek może się więc skończyć złamaniami kończyn oraz poważnymi urazami kręgosłupa. Nie trzeba też wspominać, jak niebezpieczne może być uderzenie się w głowę. Jeśli więc zależy nam na naszym zdrowiu i życiu to powinniśmy uważać z wysokościami.