Fabryka EkoOkien powstaje na naszych oczach

Fabryka EkoOkien powstaje na naszych oczach

W Wodzisławiu Śląskim trwają właśnie prace budowlane na wielką sprawę. Firma zajmująca się produkcją i sprzedażą okien buduje właśnie swoją nową fabrykę. Realizacja planów trwa już około roku, a postępy robią olbrzymie wrażenie. Jak wygląda obecny stan prac i jakiego efektu możemy się spodziewać?

Wielka inwestycja polskiej spółki

O planach budowy nowej hali spółki EkoOkna pisaliśmy jeszcze w marcu ubiegłego roku. Znaliśmy już wtedy podstawowe założenia inwestycji, między innymi to, że hala ma zajmować powierzchnię 17 hektarów. Działka, którą wybrano na budowę, jest jednak dużo większa. Mowa tu o 40 hektarach ziemi.

Informacja ta wlała bardzo dużo optymizmu do serc i umysłów mieszkańcom. Tak duża budowa oznaczała stworzenie nowych miejsc pracy, co zawsze kojarzy się z dużą szansą. Zwłaszcza w miejscach, w których panuje powszechne i niekontrolowane bezrobocie.

Jak idą prace budowlane?

Przedstawiciele firmy Eko-Okna S.A. są bardzo dumni z trwającej budowy i chętnie informują media o postępach. Dowiadujemy się między innymi tego, że w nowej fabryce pracę znajdzie około 3000 osób. To bardzo duża szansa dla osób, które poszukują lub będą poszukiwać pracy.

Przypominamy, że w Wodzisławiu Śląskim żyje mniej niż 50 tys. osób, więc 3 tys. nowych miejsc pracy może być dużą szansą. W ostatnich latach dużo się mówiło o braku większych perspektyw zawodowych i możliwości rozwoje. Takie inwestycje jak ta mają to zmienić.