Surowe kary za nieprzepisowy wywóz śmieci. Mężczyzna otrzymał grzywnę

Surowe kary za nieprzepisowy wywóz śmieci. Mężczyzna otrzymał grzywnę

Mężczyzna z Wodzisławia został przyłapany na nieprzepisowym wywozie śmieci. Dla zaoszczędzenia kosztów, porzucił swoje odpady w kontenerze kilka kilometrów od okolicy, w której mieszkał. Powodem takiego zachowania było oczywiście zaoszczędzenie kosztów, co niestety nie jest żadnych usprawiedliwieniem. Obowiązek sortowania i odpowiedniego wyrzucania śmieci nie wziął się znikąd i nieprzestrzeganie go wiąże się w poważnymi karami finansowymi.

Na szczęście ktoś zauważył, jak wodzisławianin podrzuca śmieci i zawiadomił odpowiednie służby. Gdy już policja skonfrontowała się z kombinatorem, nałożyła na niego wysoką karę finansową, którą prawdopodobnie powstrzyma go przed podobnym wybrykiem w przyszłości.

Czytaj także: Można już składać wniosek a zakup paliwa stałego

Jak zarządzać odpadami?

Sortowanie śmieci bardzo ważne, jeśli zależy nam na dobrym stanie środowiska. Przede wszystkim chodzi o rozróżnienie między odpadami podlegającymi recyklingowi a tymi, których przetworzyć się nie da. Wyrzucając wszystkie śmieci łącznie to bardzo poważne marnotrawstwo surowców, które mogłyby się jeszcze przydać.

Przede wszystkim musimy pamiętać, aby śmieci wyrzucać w okolicy, w której mieszkamy. Nie bez powodu powodu wywóz śmieci jest rozłożony na sektory, co później odzwierciedla się w opłatach. Podrzucanie komuś śmieci jest równoznaczne z narzucaniem innym opłat, od których sami uciekamy.