Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 45-74 lat w naszym mieście 23 maja

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 45-74 lat w naszym mieście 23 maja

Rak piersi jest niestety niezwykle powszechną chorobą, stanowiącą niemal 25% wszystkich przypadków nowotworów złośliwych diagnozowanych u płci pięknej. Kluczowe dla skuteczności walki z tą groźną chorobą jest jej jak najwcześniejsze wykrycie. Regularne badania są zatem niezbędnym elementem profilaktyki zdrowotnej każdej kobiety. Właśnie dlatego, już 23 maja, w naszym mieście odbędzie się akcja bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat.

Mammografia finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest dostępna dla kobiet między 45. a 74. rokiem życia, które przez ostatnie dwa lata nie miały okazji skorzystać z tego rodzaju badania. Aby móc z niego skorzystać, wystarczy wcześniej zapisać się na badanie i na miejscu okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Badanie mammograficzne to krótkie, bo trwające około 5 minut, badanie rentgenowskie. Dla większości kobiet jest zupełnie bezbolesne i polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich, po dwa dla każdej piersi. Zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości, gdyż wczesna detekcja ewentualnych zmian może znacząco wpłynąć na skuteczność i przebieg leczenia.