Zaproszenie na wydarzenie nawiązujące do czasów PRL w Wodzisławiu Śląskim

Zaproszenie na wydarzenie nawiązujące do czasów PRL w Wodzisławiu Śląskim

Urząd Miasta Wodzisław Śląski zaprasza na spotkanie, które zanurzy uczestników w atmosferę Polski Ludowej. Swoje otwarcie zaplanowano na godzinę 16:00, a miejsce wydarzenia to tereny zielone obok Krytej Pływalni „MANTA” przy osiedlu 1 Maja. Program przewiduje wiele atrakcji, takich jak pokaz mody, ekspozycja pojazdów czy stoisko PEWEX, a także możliwość przeżycia przygody z jazdą autobusem Ikarus.

Choć pierwotnie planowano zorganizować event 5 sierpnia na Trzech Wzgórzach, ze względu na prognozy pogodowe wskazujące na niekorzystne warunki atmosferyczne, postanowiono przenieść go w inne miejsce i termin. To spotkanie jest kolejnym, ósmym z kolei, w ramach cyklu „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”.

Wśród atrakcji przewidziano między innymi pokaz mody inspirowanej tamtym okresem oraz wystawę zabytkowych pojazdów i sprzętów domowych. Uczestnicy będą mieli okazję do podróży w czasie za pomocą takich elementów jak prywatka, gdzie będzie można potańczyć do rytmu dawnych hitów, które niegdyś rozbrzmiewały z magnetofonów i radiostacji. Z pewnością nie zabraknie też kulinarnych smakołyków z tamtych lat.

Niestety, najmłodszych uczestników również czeka wiele atrakcji. Dla nich przygotowano skrzaci kącik oraz strefę gier XXL. Będą mogli oni bawić się w znane i lubiane zabawy z czasów ich rodziców, takie jak klasy czy chłopiec.