ARA!Fest – Święto amatorskiej twórczości artystycznej w Wodzisławiu Śląskim

ARA!Fest – Święto amatorskiej twórczości artystycznej w Wodzisławiu Śląskim

Wszystkich miłośników sztuki, a zwłaszcza tych zainteresowanych tańcem i teatrem, czeka niezapomniane wydarzenie. ARA!Fest, czyli festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego, zaplanowany na 2 września, zaoferuje bogaty program pełen występów lokalnych zespołów artystycznych oraz animacji dla najmłodszych. Dodatkowym elementem jest biesiada śląska oraz prezentacje folkloru regionalnego.

Inicjatorem tego artystycznego święta jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Zgodnie z ich wizją, ARA!Fest to miejsce spotkania dla lokalnych twórców. Festiwalowi towarzyszyć będą Międzynarodowe Dni Folklorystyczne „Śląskie bez granic. Festiwal Silesia 2023”. Miejsce akcji to Park Miejski, a impreza potrwa od godziny 16 do 21.

Zgodnie z wyjaśnieniami Katarzyny Rokowskiej-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, wydarzenie jest adresowane do publiczności w każdym wieku. Cały park zamieni się w prawdziwą scenę pełną kolorów i egzotyki. Na gości czekają nie tylko tancerze i aktorzy, ale także bohaterowie bajek oraz akrobaci. Szczególną niespodzianką będą goście specjalni pochodzący z Afryki, Ameryki Południowej i Europy.