Wypadek na drodze S74 w Rudzie Malenieckiej – samochód osobowy stanął w płomieniach

Wypadek na drodze S74 w Rudzie Malenieckiej – samochód osobowy stanął w płomieniach

Na drodze krajowej S74 w miejscowości Ruda Maleniecka w województwie świętokrzyskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Miał miejsce tam pożar samochodu osobowego. Szczęśliwie, żadna osoba nie odniosła obrażeń w wyniku tego incydentu.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło z powiatu koneckiego, gdzie na drodze S74 doszło do zapalenia się pojazdu. Jak informuje sierżant Krzysztof Bernat z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, „44-letni kierowca, jadący w stronę Żarnowa, zauważył dym wydobywający się z komory silnika swojego samochodu. Niezwłocznie zatrzymał pojazd i razem z trzema pasażerami opuścił auto. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Mimo prób ugaszenia pożaru przez kierowcę, sytuacja wymknęła się spod kontroli, co skutkowało koniecznością wezwania straży pożarnej” – relacjonuje sierżant.

W wyniku zdarzenia droga S74 jest teraz niedostępna dla ruchu w obu kierunkach. Władze policyjne podjęły decyzję o wyznaczeniu objazdów dla kierowców, które prowadzą drogą krajową numer 42 oraz drogą wojewódzką numer 746, prowadzącymi w kierunku Żarnowa i Końskich. Według prognoz, utrudnienia w ruchu mogą utrzymywać się aż do godziny 14:30.