Wodzisławskie Centrum Kultury organizuje kolejne wydarzenia internetowe

Wodzisławskie Centrum Kultury organizuje kolejne wydarzenia internetowe

Mimo nowych obostrzeń Wodzisławskie Centrum Kultury stara się organizować kolejne wydarzenia dla spragnionych muzyki na żywo mieszkańców. Aby wziąć w nich udział, wystarczy nam internet. Jacy artyści umilą sierpniowe wieczory tym osobom, które zamieszkują powiat wodzisławski i nie tylko?

Najbliższym internetowym wydarzeniem organizowanym przez WCK jest koncert Roberta Kempy, który odbędzie się już 12 sierpnia o godzinie 18:00. Już teraz jednak instytucja zaprasza wszystkich na występ Roksany Ostojskiej i Alicji Tarasek, którym 19 sierpnia na scenie będą towarzyszyć zaufani muzycy.

Wokalistki Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej są już bardzo dobrze znane w regionie. Występowały wiele razy na lokalnej scenie, m.in. na Dniach Wodzisławia. Tych młodych, utalentowanych kobiet nie brakowało także podczas letnich koncertów na rynku i spotkań kolędowych. Już w środę 19 sierpnia wokalistki zaprezentują ukochane przez wszystkich utwory, które każdy będzie mógł usłyszeć we własnym, bezpiecznym domu.

Akcja #siećzkulturąwdomu pokazuje, że nawet podczas pandemii możemy wspólnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Mieszkańcom powiatu wodzisławskiego umożliwia to Wodzisławskie Centrum Kultury, które na swoim profilu na Facebooku oraz kanale na YouTube organizuje transmisje na żywo z organizowanych koncertów. Alicja Tarasek i Roksana Ostojska zaśpiewają piosenki znane każdemu, zarówno anglojęzyczne, jak i te w języku polskim. Nie zapomną o utworach tak znakomitych artystów, jak Michael Jackson czy Louis Armstrong. Wokalistkom będzie towarzyszył zespół, w którego skład wchodzą przyjaciele ze szkolnej ławki, których połączyła wspólna pasja do muzyki.