Bezpłatna mammografia w Wodzisławiu Śląskim

Bezpłatna mammografia w Wodzisławiu Śląskim

Wśród kobiet z roku na rok dzięki akcjom informacyjnym wzrasta świadomość tego, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Właśnie w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi organizowane są badania mammograficzne, które nie wymagają skierowania a wyłącznie pilnowania terminów kolejnych darmowych badań, które pomagają kobietom na wykrycie potencjalnego zagrożenia na jego wczesnym etapie.

20 sierpnia obok Stadionu Miejskiego w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Bogumińskiej 8, w godzinach od 8:00 do 12:00 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w ramach wyżej wspomnianego programu.

Z badań mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie są leczone z powodu raka piersi. Kobiety zgłaszające się do badania powinny upewnić się, że nie miały wykonanej mammografii w ramach tego programu w ciągu ostatnich 2 lat. Jeśli którakolwiek z pań otrzymała pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy, to nie dotyczy jej zapis, który mówił o konieczności odczekania dwóch lat między badaniami realizowanymi przez Program Profilaktyki Raka Piersi.

Należy wspomnieć, że pacjentki nie powinny obawiać się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ personel medyczny zachowuje wszelkie środki ostrożności w związku z panującą pandemią. Na miejscu każda pani znajdzie niezbędne środki ochrony osobistej. Medycy przestrzegają procedur dezynfekcji pracowni i aparatury, a także samej obsługi. Pamiętajmy, że my również musimy zachować wszelkie środki ostrożności, dlatego każda pacjentka na badanie powinna przybyć w maseczce ochronnej lub przyłbicy. W pracowni mogą przebywać maksymalnie 3 panie jednocześnie. Przed badaniem każda z nich będzie miała kontrolowaną temperaturę ciała, a także będzie musiała wypełnić ankietę.

Aby wziąć udział w badaniu, należy dokonać obowiązkowego zapisu pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

Na badanie każda z pań powinna zabrać zdjęcia w poprzednich mammografii.

Badanie organizuje Lux Med Diagnostyka z Warszawy.