WCK organizuje szereg imprez

WCK organizuje szereg imprez

WCK zaprezentowało plan wydarzeń, które odbędą się w tym miesiącu. Przewidziano koncerty oraz różnego rodzaju gry i zabawy.

Czym jest Wodzisławskie Centrum Kultury?

Wodzisławskie Centrum Kultury powstało po to, aby przybliżyć mieszkańcom dzieła kultury i sztuki. Dlatego właśnie organizuje się w nim różnego rodzaju koncerty, pokazy i sztuki teatralne.

Miejsc takich jest wiele w Polsce, ale każde musi dbać o to, żeby zapewnić gościom jak najlepszy reperturar.

Lista wydarzeń

7.08

Na ten dzień przygotowano koncert Michaliny Starosty i Tomasza Calickiego. Oprócz tego będzie można wziąć udział w konkursach plastycznych a także zabawach z Telewizją TVS. Miejscem wydarzenia będzie Park Miejski.

14.08

Kolejny dzień z cyklu „Letnie Muzykowanie” przyniesie występ zespołu Karpowicz Family oraz dalsze zabawy i konkursy. Miejsce to samo jak w przypadku poprzedniego dnia, a wstęp jest oczywiście wolny.

20.08

20 sierpnia akcja przenosi się na Rynek. Tam odbędzie się Biesiada z zespołem „Nie Dejmy Sie”.

21.08

W Parku Miejskim zagra zespół Gra-My. Patronat nad koncert obejmie Telewizja TVS.

28.08

O godzinie 18.00 na scenie wystąpi Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowej. Występu będzie można posłuchać w Parku Miejskim.

29.08

Ostatni dzień zaplanowano z myślą o dzieciak. O godzinie 10.00 na skwerze przed WCK rozpoczną się zajęcia otwarte pod hasłem Dzieci Cioci-Kloci.

Imprezy dla mieszkańców

Mieszkańcy chcą, aby ich miasto organizowało imprezy, na które mogą przyjść w wolnym czasie. Pomaga to zwiększyć ich przywiązanie do miasta. Również takie wydarzenia przyciągają osoby przybywające z okolicznych miejscowości. Zwłaszcza za tym ostatnim kryje się pewna logika.

Otóż miejscowości znajdujące się w tej samej okolicy rywalizują ze sobą. Zależy im na tym, aby były jak najbardziej rozwinięte gospodarczo, a to wymaga stałych napływów pieniędzy. Takie środki zostawiają w lokalnej gospodarce mieszkańcy i osoby przyjezdne. Korzystają one z miejscowej infrastruktury, dzięki czemu chronią miasto przed bankructwem.

Im więcej będzie miało do zaoferowania dane miasto, tym większe są szanse, że osoby z wiosek będą odwiedzać właśnie nie, a nie sąsiednią metropolię. Czy Wodzisław Śląski zmierza to bycia takim silnym z konkurencyjnej perspektywy miastem.