Sorry Boys zagrają charytatywnie dla Mikołaja

Sorry Boys zagrają charytatywnie dla Mikołaja

Mikołaj Kubala z Wodzisławia potrzebuje aż 10 mln złotych na bardzo drogi lek. Nie jest to suma, którą zwykła polska rodzina jest w stanie zarobić w krótkim czasie, dlatego zainicjowana akcję charytatywną.

Udział w akcji zgodził się wziąć zespół Sorry Boys, który 23 września zagra dla Mikołajka w Wodzisławiu Śląskim.

Mikołaj i jego zmagania z chorobą

Nadzieja dla Mikołaja pojawiła się na początku tego roku, gdy rodzice zaczęli starać się o sfinansowanie leku. Nie jest niestety możliwe zorganizowanie tego leczenia na fundusz. Dlatego właśnie rodzice potrzebują pełnej kwoty.

Dziecko choruje na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Kiedy okazało się, że chłopiec ma tak ciężką chorobę, konieczne było zebranie jak największych funduszy. Potrzebny jest bowiem lek, który wymaga odpowiednich warunków. Jeśli poda się go zbyt późno, to może dojść do tragedii.

Żeby chłopiec mógł pokonać chorobę, musi zażyć lek jeszcze zanim jest masa ciała przekroczy 13 kilogramów. Jeśli uda się to zrobić, to szanse na wyjście z choroby są bardzo duże.

Koncerty charytatywne

Koncert charytatywny to jedna z najskuteczniejszych metod zbierania pieniędzy na szczytne cele. Znani i lubiani artyści zawsze przyciągają tłumy, dzięki czemu możliwe jest zdobycie odpowiednich funduszy.

Dzięki takim akcjom już wiele osób mogło otrzymać pomoc, która w innym wypadku byłaby dla nich niedostępna. Najczęściej dotyczą one pomocy dzieciom z różnymi chorobami, ale nie tylko.

Bywają takie akcje, w których chodzi o niesienie pomocy zwierzętom, osobom starszym albo wsparcie dla szpitali.

Zespół Sorry Boys

Zespół Sorry Boys powstał w 2006 roku w Warszawie. Jak dotąd muzycy nagrali cztery albumy: „Hard Working Classes”, „Vulcano”, „Roma” oraz „Miłość”. Gatunki w jakich się specjalizują, to rock, muzyka alternatywna oraz pop. W jego skład wchodzą Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.

Zespół znany jest również ze swojej działalności charytatywnej, więc koncert dla Mikołajka nie jest ewenementem.