Reinkarnacja strychu Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim na artystyczną pracownię fotograficzną

Reinkarnacja strychu Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim na artystyczną pracownię fotograficzną

Przeobrażenie nieużywanego strychu Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, w nowoczesną i funkcjonalną pracownię fotograficzną, niewątpliwie dodało charakteru tej placówce. Nowo powstała przestrzeń, dzięki swojej unikalności, stworzyła szansę dla uczniów na rozwijanie pasji i pozwoliła na wyrażanie ich kreatywności poprzez medium fotografii.

Dzięki zasobom finansowym przyznanym przez miasto oraz wsparciu programu „Laboratoria Przyszłości”, udało się przeprowadzić gruntowny remont strychu i dostarczyć niezbędny sprzęt fotograficzny. Trudno przecenić wartość tej inwestycji dla społeczności szkolnej. Teraz uczniowie mają jeszcze więcej możliwości do eksplorowania świata nauki i sztuki.

Ciepłe podziękowania od Mieczysława Kieca – prezydenta Wodzisławia Śląskiego – skierowane do dyrektorów i personelu za ich entuzjazm i wysiłek w tworzeniu tych niesamowitych przestrzeni, pokazują, jak bardzo szanuje on ich pracę. W swojej wypowiedzi podkreślił, że dzieci zyskały dostęp do coraz to lepszych warunków edukacyjnych, a nowa pracownia fotograficzna w SP 2 jest jednym z tych przykładów.