48-letni krakowianin w stanie wychłodzenia znaleziony przez przypadkowego przechodnia

48-letni krakowianin w stanie wychłodzenia znaleziony przez przypadkowego przechodnia

W Wodzisławiu Śląskim doszło do zaskakującego wydarzenia. Wieczorem ostatniego dnia października (31.10), mężczyzna leżący na trawie został zauważony przez przypadkowego przechodnia. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Zatrwożeni policjanci z wodzisławskiej jednostki, którzy dotarli na miejsce jako pierwsi, znaleźli kompletnie wychłodzonego 49-letniego mieszkańca Krakowa. Obok niego, na wilgotnej trawie, leżała jego walizka.

Widok ten skłonił przechodnia do natychmiastowej reakcji i wezwania służb ratunkowych. Po przeprowadzeniu przez Ratownictwo Medyczne niezbędnych badań okazało się, że mimo niskiej temperatury ciała, mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.

Policjanci postanowili nie pozostawiać go na łasce losu, szczególnie że tego wieczoru warunki pogodowe były wyjątkowo niekorzystne. Dlatego też podjęli decyzję o przewiezieniu go do ogrzewalni, gdzie mógł on skorzystać z niezbędnej pomocy.

Wodzisławscy stróże prawa zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców. Zima jest już tuż tuż i niskie temperatury mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne dla osób bezdomnych czy też innych osób, które z różnych powodów nie mają schronienia. Dlatego jeśli zauważysz taką osobę, koniecznie powiadom odpowiednie służby.