Niezawodny nos golden retrievera Kodi doprowadził do kolejnego sukcesu Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej – wykrycie narkotyków

Niezawodny nos golden retrievera Kodi doprowadził do kolejnego sukcesu Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej – wykrycie narkotyków

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poinformowała o zakończeniu kolejnej udanej interwencji. Działania te odbyły się na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego (WER) w Zabrzu, gdzie funkcjonariusze dokonali przeglądu przesyłek pocztowych. W wyniku tych działań, udało im się odkryć susz roślinny, zawierający substancję psychoaktywną – THC. Wykryta przesyłka była adresowana do odbiorcy zlokalizowanego w Wodzisławiu Śląskim.

Jest to następna operacja, która zakończyła się sukcesem dla pracowników Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Tym razem skoncentrowali się oni na inspekcji przesyłek pocztowych znajdujących się na Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym w Zabrzu. Jak się okazało, nieocenionym narzędziem w ich pracy okazał się biszkoptowy golden retriever Kodi, którego węch nie zawodzi.

W jednym z pakunków, wysłanym ze Stanów Zjednoczonych i skierowanym do osoby mieszczącej się w Wodzisławiu Śląskim, pies Kodi zdołał wykryć obecność narkotyków. Ten fakt po raz kolejny dowodzi niezawodności i skuteczności pracy funkcjonariuszy śląskiego KAS wspieranych przez golden retrievera Kodi.