Naruszenie pierwszeństwa przejazdu przez mieszkankę Jastrzębia-Zdroju doprowadziło do kolizji z karetką pogotowia

Naruszenie pierwszeństwa przejazdu przez mieszkankę Jastrzębia-Zdroju doprowadziło do kolizji z karetką pogotowia

Dnia 11 grudnia wieczorem, na skrzyżowaniu ulic Wolności i Szkolnej w miejscowości Połomia, miało miejsce zdarzenie drogowe. Kobieta prowadząca pojazd osobowy, która mieszka w Jastrzębiu-Zdroju, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ratownictwa medycznego. Za swoje działania została ukarana mandatem.

W wyniku tego niedbalstwa doszło do stłuczki między dwoma pojazdami. Pojazdem, któremu nie przepuszczono było auto ratunkowe – karetka pogotowia. Ten incydent miał miejsce chwilę po 18:00 na wspomnianym wcześniej skrzyżowaniu dwóch ulic w Połomi. Warto podkreślić, że w chwili wystąpienia kolizji, karetka nie miała statusu pojazdu uprzywilejowanego.

Miejscem zdarzenia były ulice Wolności i Szkolna w Połomi. Mniej więcej o godzinie 18:05 doszło tam do kolizji. Prowadząca auto marki Skoda, 39-letnia kobieta zamieszkująca Jastrzębie-Zdrój, naruszyła pierwszeństwo przejazdu. Doprowadziło to do zderzenia jej pojazdu z mercedesem, którym podróżował 31-letni mieszkaniec Raciborza. Mercedes ten służył jako ambulans, a w wyniku tego incydentu jego kierowca doznał różnych siniaków i stłuczeń – informuje nas starszy aspirant Małgorzata Koniarska, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.