Festiwal Organizacji Pozarządowych Powiatu Wodzisławskiego odbył się na Trzech Wzgórzach

Festiwal Organizacji Pozarządowych Powiatu Wodzisławskiego odbył się na Trzech Wzgórzach

Przedstawiciele organizacji pozarządowych pojawiły się w Parku Rozrywki Trzy Wzgórza, aby przedstawić szczegóły swoich działalności. Mogliśmy więc oglądać na przykład stoiska z rękodziełem.

Jakie stowarzyszenia pojawiły się na scenie? Między innymi były to zespół Dilan, Stowarzyszenie Kobiet z Pasjami i Bez, Vladislavia oraz Stowarzyszenie Nasz Wodzisław. Mogliśmy też posłuchać koncertu Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka.

To jednak nie wszystko, co odbyło się w ramach tego  festiwalu. Specjalnie dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego zorganizowano Powiatowy Rajd Rowerowy. Zaczął i zakończył się ona na Trzech Wzgórzach.

Czym są i czym się zajmują organizacje pozarządowe?

Pojęcie organizacji pozarządowej jest regulowane ustawą. Są to takie podmioty, które nie generują zysku, ale nie są instytucjami publicznymi. Przykładowe NGO to Polska Akcja Humanitarna, Polska Zielona Sieć czy Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Organizacje te najczęściej skupiają się na pomocy określonym grupom społecznym. Ich działania mają wielkie znaczenie tak, gdzie publiczne instytucje nie są w stanie stawić czoła problemowi.