Szlachetna Paczka w Wodzisławiu Śląskim

Szlachetna Paczka w Wodzisławiu Śląskim

Szlachetna Paczka w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny sukcesem

W ubiegłym tygodniu mieliśmy tzw. Weekend Cudów, który jest punktem kulminacyjnym tego wydarzenia. Szlachetna Paczka trafiła do magazynów w naprawdę dużych ilościach, aby następnie móc ją przekazać potrzebującym. Główną bazą jest magazyn w Wodzisławskim Centrum Kultury. Działacze nie mogli wyjść z podziwu, widząc jak szybko zapełnia się on prezentami.

Wodzisławianie poinformowali, że paczki otrzyma łącznie 59 rodzin, co jest bardzo dużym sukcesem. Oczywiście bardzo byśmy chcieli, aby było ich jeszcze więcej, ale to i tak dobry wynik. Wolontariusze przyznają, że wiele z tych rodzin boryka się z poważnymi problemami, głównie finansowymi. Każda z nich ma swoją własną historię i inne przyczyny swojego nieszczęścia. Darczyńcy jednak nie oceniają, kto z jakiego powodu popadł w ubóstwo, a jedynie robią, co mogą, aby nieść tym ludziom pomoc.

Co znajduje się w paczkach?

Do tego rodzaju paczek wkłada się produktu, które mogą się przydać osobom potrzebującym. Na pewno należy unikać produktów, jakie szybko się psują lub tracą datę przydatności. Mowa więc o suchym jedzeniu takim jak kasza czy mąka. Do tego dochodzą produkty higieniczne typu szampon, mydło czy dezodoranty.

Wsparcie dla potrzebujących

Szlachetna paczka to ogólnokrajowa inicjatywa, której celem jest rozdanie – jak sama nazwa wskazuje – paczek. Beneficjentami tych prezentów są osoby potrzebujące, które mogą mieć problem ze sfinansowaniem sobie samemu świąt. Dlatego właśnie potrzebują darczyńców, którzy pomogą im przetrwać różne ciężkie momenty.

Oczywiście są też inne inicjatywy, które możemy wesprzeć, jeżeli chcemy być pomocni. Przykładem tego może być „Wirtualna choinka”, która również powstała, aby nieść świąteczną pomoc. Innym przykładem jest Fundacja Małych Stópek, która wspiera głównie dzieci, ale także młode matki.