Policjant z Wodzisławia Śląskiego udzielił pomocy seniorowi w trudnej sytuacji

Policjant z Wodzisławia Śląskiego udzielił pomocy seniorowi w trudnej sytuacji

Jeden z oficerów policji z Wodzisławia Śląskiego, który jest częścią Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą, podczas powrotu do komendy po dokonaniu kontroli nocnych patroli, natknął się na starszego mężczyznę. Według komendy w Wodzisławiu Śląskim, człowiek ten nie posiadał żadnego okrycia wierzchniego i sprawiał wrażenie jakby był zdezorientowany.

Podczas pełnienia nocnej służby jako oficer kontrolny, policjant z Wodzisławia dostrzegł seniora w pobliżu przystanku autobusowego znajdującego się przy ulicy Pszowskiej. Zauważył, że mężczyzna miał na nogach jedynie klapki.

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim relacjonuje, że mężczyzna był bez okrycia wierzchniego i wyglądał na zdezorientowanego. Oficer podjął decyzję o zaopiekowaniu się wyziębionym seniorem i wezwaniu na miejsce patrolu policyjnego.

Po krótkim czasie zagubiony mężczyzna był w stanie przypomnieć sobie swoje imię i nazwisko. Twierdził, że wyszedł jedynie na spacer. Dzięki czujności policjanta z Wodzisławia Śląskiego, udało się ustalić adres 86-letniego mężczyzny. W efekcie, zmarznięty senior szybko znalazł się pod opieką swojej rodziny.