Piknik Rodzinny w Wodzisławiu Śląskim okazał się sukcesem

Piknik Rodzinny w Wodzisławiu Śląskim okazał się sukcesem

W Wodzisławiu Śląskim odbył się kolejny piknik rodziny i kolejny, który zakończył się sukcesem. Mieszkańcy mogli oderwać się od codziennej rutyny i zaznać trochę frajdy. Również miasto jest zadowolone z wysokiej frekwencji.

Czym są pikniki rodzinne?

Czym dokładnie są pikniki rodzinne? Gdyby rozłożyć to wyrażenie na części, to pomyślelibyśmy, że chodzi po prostu o piknik, w którym uczestniczy rodzina. W języku jednak występuje zjawisko idiomatyczności, co oznacza, że pewne wyrażenia należy rozumieć jako całość. A jakie znaczeniu nadano temu konkretnemu wyrażeniu? Otóż piknik rodzinny jest rodzajem imprezy plenerowej. Można go porównać do wiejskiego festynu, choć najczęściej organizuje się je w miastach. Czasami pojawiają się na nich artyści, którzy mają na celu podgrzać atmosferę. Najczęściej jest to oczywiście disco-polo, choć pojawiają się też motywy ludowe oraz występy lokalnych artystów, którzy dopiero mają w planach zaznaczyć swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej.

Pikniki rodzinne mogą też być tematyczne. Na przykład w Jarosławiu motywem takiego wydarzenia była piłka nożna.

Atrakcje na pikniku w Wodzisławiu

Jakie atrakcje czekały wodzisławian podczas pikniku rodzinnego? Między innymi można było się przejechać na koniu i kucyku. Ten drugi oczywiście dla młodszych jeźdźców. Ciekawym elementem z pewnością była zagroda z alpakami, które należą do najsympatyczniejszych zwierzaków, jakie można sobie wyobrazić. Oprócz tego odbyły się warsztaty rękodzielnicze, dzięki czemu młodsi uczestnicy mogli nauczyć się czegoś nowego i nieco poprawić swoje zdolności manualne. Nie zapominajmy też o występach uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Pokazali oni prawdziwe muzyczne talenty, które sprawiły, że piknik był jeszcze bardziej atrakcyjny, niż się wydawało. Udało się też nieco ożywić staw w parku. Stworzono z niego platformę dla łodzi, którą uczestnicy mogli się przepłynąć. Uczestniczyli w tym ratownicy WOPR, którzy zadbali o to, aby wszystko przebiegło bezpiecznie.

Wysoko frekwencja

Organizatorzy pikniku są niezwykle zadowoleni z frekwencji. Będzie to z pewnością dobra motywacja, aby przy najbliższej okazji ponownie zorganizować takie wydarzenie.