Nowe miejsce dla młodzieży – Młode Miasto otwiera swoje drzwi już 12 marca

Nowe miejsce dla młodzieży – Młode Miasto otwiera swoje drzwi już 12 marca

Młode Miasto, innowacyjne miejsce dla starszych dzieci i młodzieży, rozpoczyna swoją działalność 12 marca o godzinie 8:00. Zlokalizowane w samym sercu starówki pod adresem Rynek 24, to nie tylko nowa przestrzeń, ale też szereg możliwości i perspektyw dla młodych ludzi. Stworzone z myślą o tym, aby mogli tu swobodnie spędzać czas wolny, integrować się z rówieśnikami, rozwijać swoje umiejętności i talenty, dyskutować o emocjach, a także zgłaszać swoje pomysły na zmiany w przestrzeni miejskiej i proponować inicjatywy na lokalne wydarzenia. Już w najbliższy wtorek o godz. 16:15 odbędą się pierwsze warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat radzenia sobie ze stresem.

Warsztaty mające na celu naukę radzenia sobie ze stresem stanowią ciekawe rozpoczęcie działalności Młodego Miasta. Są one zaprojektowane tak, aby wspierać zdrowie psychiczne młodzieży oraz umożliwić im rozwijanie skutecznych strategii radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

Już 12 marca podczas warsztatów spróbujemy odpowiadać na pytanie, czy stres może być naszym sojusznikiem. W dzisiejszym świecie pełnym wyzwań, stres jest doświadczeniem uniwersalnym. Mętlik myśli, poczucie niepokoju, problemy ze snem – kto z nas tego nie zna? Omówimy definicję stresu, jego źródła i znaczenie w naszym życiu. Pokażemy też techniki służące do radzenia sobie ze stresem oraz sposoby na ograniczenie jego wpływu na codzienne funkcjonowanie – przekonuje Dagna Rosner Kornafel, pełnomocnik prezydenta miasta ds. młodzieży.