Nowa radna w Wodzisławiu Śląskim – kim jest?

Nowa radna w Wodzisławiu Śląskim – kim jest?

Nowa radna w Wodzisławiu

Do rady miasta w Wodzisławiu dołączyła nowa osoba. Nową radną jest Brygida Adamik, której zaprzysiężenie miało miejsce 31 marca. Odbyło się to podczas kolejnej sesji Rady Miasta. Potrzeba zaprzysiężenia nowego radnego była konieczna ze względu na śmierć Czesława Rychlika. Ten właśnie radny z Wodzisławia zmarł w lutym bieżącego roku i ktoś musiał zająć jego miejsce. Kim jest nowa radna, która dopiero co złożyła przysięgę? Sprawdźmy, co nam wiadomo na temat Brygidy Adamik.

Brygida Adamik – nowa radna Wodzisławia

Brygida Adamik nie jest wcale nową twarzą w lokalnej polityce, gdyż mieliśmy już okazję o niej usłyszeć. Miała już okazję brać udział w wyborach samorządowych, a było to w 2018 roku. Pani Brygida startowała wtedy z listy nr 25 z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Wodzisław, ale nie udało się wejść do rady. Obecna radna startowała wtedy w czwartym okręgu, a Ile osób poparło wtedy Brygidę Adamik? Dostała on wtedy 234 ważny głosów, lecz niestety nie udało jej się dostać do rady miasta. Z listy nr 25 radnymi zostali wtedy Jan Grabowiecki oraz Czesław Rychlik, który zmarł w lutym bieżącego roku.

Jak wygląda zaprzysiężenie radnego?

Jak brzmi rota ślubowania, której musi wysłuchać każdy nowy radny? Podczas zaprzysiężenia, Przewodniczący Rady odczytuje następujące słowa: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Wtedy nowy radny musi odpowiedzieć „ślubuję”. Tak właśnie wyglądało zaprzysiężenie pani Brygidy Adamik, które odbyło się 31 marca bieżącego roku.

Rada miasta Wodzisławia Śląskiego

Rada miasta Wodzisławia Śląskiego jest już w pełnym składzie i może kontynuować podejmowanie ważnych decyzji. Przypominamy, że obecna kadencja rady miasta rozpoczęła się 23 listopada 2020 r. Wtedy właśnie odbyła się pierwsza sesja VIII Rady Miejskiej, podczas której każdy z radnych musiał złożyć uroczyste ślubowanie. Przewodniczącym Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego jest obecnie Dezyderiusz Szwagrzak, którego mieszkańcy doskonale znają. Niedawno pisaliśmy o pewnych kontrowersjach związanych z postacią przewodniczącego, lecz zdania są w tej kwestii podzielone. Czy negatywny stosunek mieszkańców jest słuszny czy jednak przesadzony?