Magistrat bada opinię mieszkańców na temat miejsc parkingowych

Magistrat bada opinię mieszkańców na temat miejsc parkingowych

Magistrat bada opinię mieszkańców

Magistrat w Wodzisławiu Śląskim do dzisiaj bada opinie mieszkańców na temat miejsc parkingowych. Władze miasta biorą pod uwagę nie tylko mieszkańców Wodzisławia, ale także tych, którzy przyjeżdżają tu z okolic. Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego Wojciech Krzyżek wyjaśnia, że chodzi o to, aby znaleźć miejsca z największym deficytem miejsc parkingowych. W miejscach tych przeprowadzi się inwentaryzację. Wzięto pod uwagę także miejsca garażowe. Mieszkańcy w ankietach opisali także, jak z ich perspektywy wygląda parkowanie nocą oraz, czy parkowanie w mieście jest dla nich dogodne.

Mistrzowie parkowania

Krzyżek zdradza jedną ciekawostkę na temat parkowania w Wodzisławiu z perspektywy przyjezdnych. Wspomniał, że poznaniacy uważają wodzisławian za mistrzów parkowania. Zdaniem zastępcy prezydenta jest to jedynie dowód na to, że tych miejsc potrzeba więcej. Wydaje się to w sumie logiczne. Jeżeli parkowanie w mieście jest dogodne, to nikt nie potrzebuje być w tymi mistrzem. Miejmy więc nadzieję, że dzięki ankiecie uda się stworzyć nowe miejsca parkingowe w tych okolicach, w których są one najbardziej potrzebne. Dzięki temu każde będziemy mógł parkować spokojnie bez konieczności zostawania mistrzem.

W których dzielnicach może powstać nowy parking?

Na ten moment miasto przygląda się trzem dzielnicom. Nowemu Miastu, Staremu Miasto i Trzem Wzgórzom. Ankiety sugerują, że właśnie w tych okolicach mogą być potrzebne dodatkowe parkingi. Wypełnianie ankiet jeszcze się jednak nie skończyło, a nad oficjalną decyzją magistrat będzie się jeszcze musiał zastanowić. Inwestycja będzie wymagała bardzo szczegółowego planu, uwzględniającego wszystkie potrzeby mieszkańców oraz wszystkie możliwości i przeszkody. Możemy jednak być przekonani, że już wkrótce w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się budowa nowych stref parkingowych.

Magistrat wciąż zbiera opinie

Dzisiaj jest ostatni dzień wypełniania ankiet. Na ten moment do urzędu wpłynęło 250 kart z opiniami mieszkańców. Jeżeli chcemy wyrazić swoje zdanie na temat miejsc parkingowych w mieście to wciąż mamy okazję to zrobić. Musimy w tym celu wybrać się na krótką wycieczkę do urzędu miasta. Tam dadzą nam formularz, którego wypełnienie zajmie od kilku do kilkunastu minut.