Festiwal Kuglarzy już się kończy. Kto zasługuje na tytuł sztukmistrza?

Festiwal Kuglarzy już się kończy. Kto zasługuje na tytuł sztukmistrza?

Festiwal Kuglarzy. Kolejna ciekawa impreza w Wodzisławiu Śląskim

Festiwal Kuglarzy to wydarzenie w Wodzisławiu Śląskim, które ma na celu promowanie sztuki cyrkowej. Rozpoczęło się ono w tę niedzielę, a miejscem jest rynek, Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” oraz kąpielisko Balaton.

Najlepsi cyrkowcy pokazują swoje umiejętności

W niedzielę rozpoczął się Festiwal Kuglarzy, w trakcie którego mogliśmy oglądać pokazy cyrkowców. Artyści między innymi zaprezentowali nam żonglerkę i kilka innych pokazowych numerów. Celem jest wyłonienie Wodzisławskiego Sztukmistrza, czyli artysty, który popisze się najlepszymi umiejętnościami.

Doceniajmy kuglarzy

Artyści cyrkowi zawsze przyciągali zainteresowanie i wzrok. Teraz być może potrzebują naszego zainteresowania jeszcze bardziej niż kiedyś. Chodzi oczywiście o ich działalność w cyrku. Cyrk w dużej mierze kojarzy się z występami zwierząt, a akrobaci byli traktowani jedynie jako ich dodatek. Dziś jednak promuje się cyrk bez zwierząt, gdyż coraz więcej osób jest świadomych cierpienia, jakie one doznają. W bliskiej przyszłości być może wszystkie cyrki przejdą na tryb „cruelty-free” (dosł. wolny od okrucieństwa), a to oznacza, że część osób może całkowicie stracić zainteresowanie cyrkiem. Wcale jednak tak nie musi być, gdyż instytucje te wciąż będą miały nam dużo do zaoferowanie. Aby to docenić musimy uświadomić sobie, jak wiele wysiłku w swoją sztukę wkładają artyście cyrkowi.