Brakuje pieniędzy na naprawienie zniszczeń w Wodzisławiu

Brakuje pieniędzy na naprawienie zniszczeń w Wodzisławiu

Brakuje pieniędzy na naprawienie zniszczeń w Wodzisławiu

Brakuje pieniędzy na to, aby pokryć szkody, które wywołała nawałnica. Bardzo trudne warunki pogodowe pojawiły się w regionie 13 maja, co spowodowało wiele zniszczeń na posesjach, w garażach i piwnicach. Mimo to jednak miasto nie jest chętne, aby wykorzystać środki z rezerwy celowej wojewody.

W niektórych miejscowościach mieszkańcy już dostali środki, pochodzące  z rezerwy celowej wojewody. Z jakiegoś jednak powodu nie może się to wydarzyć w Wodzisławiu Śląskim. Tutaj mieszkańcy, których mienie uległo zniszczeniu, muszą radzić sobie sami. Chodzi o to, że zniszczenia, do jakich doszło, nie spełniają określonych kryteriów. Nie zaliczają się one więc do tych samych kategorii, co zniszczenia z innych miejscowości, które doczekały się rekompensaty.

Zniszczenia po nawałnicy

Znaczna część prywatnego mienia w Wodzisławiu Śląskim ucierpiała. Wodzisławianie skarżą się, że zniszczeniu uległy parkany, piwnicy, garaże i wjazdy. W jednym z domów nawet doszło do zalania kuchni. Według tego, co podaje wodzisławski magistrat, do tego momentu trafiło 9 zgłoszeń to MOPS-u w Wodzisławiu.

Trudne warunki pogodowe w lecie

Lato jest okresem, w którym nierzadko występują bardzo trudne warunki atmosferyczne. Są to między innymi burze i zawieruchy. Z pogodą człowiek nie zawsze jest w stanie wygrać. Silne deszcze i intensywne opady deszczu potrafią poradzić sobie nawet z najbardziej wytrzymałym mieniem. Wielu obywateli nie wie, co zrobić, gdy zaleje piwnice, albo jak zabezpieczyć swój dom podczas burzy. W normalnych sytuacjach poszkodowani mieszkańcy powinni móc liczyć na wsparcie finansowe od miasta, ale bywają takie momenty, że brakuje pieniędzy na takie cele. Czasem też bywa tak, że pieniądze są, ale z jakiegoś powodu władze wstrzymują się z decyzją o ich wydaniu.