Złote Gody w Wodzisławiu śląskim. 14 par otrzymało medale

Złote Gody w Wodzisławiu śląskim. 14 par otrzymało medale

Uroczystość złotych godów odbyła się 24 listopada. W Pałacu Koronnym w Wodzisławiu Śląskim zebrało się 14 par, które świętowały 50. rocznicę ślubu. W uroczystej ceremonii wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Każda z obecnych par otrzymała tradycyjne medale.

Jak wyglądają obchody Złotych Godów?

Złote Gody różnią się od typowej rocznicy ślubu. Choćby pod  tym względem, że z ich okazji organizuje się efektowną uroczystość. W trakcie jej trwania często mają miejsce pokazy artystyczne oraz dobry poczęstunek. Nie można też zapomnieć o specjalnym odznaczeniu.

Medale i ordery otrzymuje się z wielu różnych okazji. Otrzymują je oczywiście żołnierze i przedstawiciele innych służb mundurowych. Order może też trafić do wybitnego artysty za jego zasługi dla lokalnej kultury. Ale należą się one też właśnie małżeństwom, które przeżyły ze sobą 50 lat.

Mowa oczywiście o Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręcza się je podczas pięćdziesiątej rocznicy ślubu. Uczestniczą w tym wysokiej rangi urzędnicy, którzy biorą też udział w organizacji wydarzenia. Jubilatom towarzyszą przyjaciele i członkowie rodziny.

Czym są Złote Gody?

Co to są złot gody? Tym określeniem nazywamy 50. rocznicę ślubu. Oczywiście każda rocznica jest ważnym wydarzeniem, dla kochającej się pary, ale przyznajmy jedno – okrągłe sumy zawsze nas cieszą najbardziej. Wszyscy wolimy mieć do wydania 100 złotych niż 99. Dotyczy to oczywiście nie tylko pieniędzy, ale wielu innych aspektów życia. Właśnie takich jak na przykład rocznica ślubu.