Zderzenie autobusu z drzewem. Są ranni

Zderzenie autobusu z drzewem. Są ranni

Autobus wjechał w drzewo

W Jastrzębiu-Zdroju doszło do zderzenia autobusu miejskiego z drzewem. Poszkodowanych było aż 9 osób, ale na szczęście nikt nie zginął. Konieczna jednak była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, więc na miejscu pojawiły się aż dwa śmigłowce. Nie wiadomo jeszcze na pewno jaka była przyczyna zdarzenia, ale na podstawie wstępnych ustaleń możemy podejrzewać, że wszystko przez utratę przytomności kierowcy.

Do wypadku doszło w okolicach godziny 9 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Pszczyńskiej. Informacje na temat zdarzenia przekazała Państwowa Straż Pożarna. Policja od razu przeszła do procedur, aby dociec, co dokładnie się wydarzyło. Okazuje się, że najprawdopodobniej 47-letni kierowca autobusu zasłabł podczas jazdy. Nie było wtedy możliwe, aby przejąć kontrolę nad pojazdem, więc wypadek był nieunikniony. Jak dokładnie wyglądał przebieg wypadku? 

Co z pasażerami?

Niestety kierowca nie jedyna osoba, której zdarzyła się krzywda. Wśród pasażerów znalazło się dziewięć rannych osób, którym trzeba było jak najszybciej okazać pomoc medyczną. Tym już zajęły się śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dramatyzmu dodaje fakt, że wśród rannych był czterolatek. Kierowca zaś nie pamięta w ogóle momentu wypadku. My zaś wiemy, że doszło do zjechania z pasa ruchu.