Wodzisław: Policjant odnalazł zgubione klucze i zwrócił je właścicielce

Wodzisław: Policjant odnalazł zgubione klucze i zwrócił je właścicielce

Pewnej niecodziennej sytuacji doświadczył dyżurujący w komendzie w Wodzisławiu policjant, który podczas swojego wolnego spaceru przy ulicy 26 Marca natknął się na zgubiony pęk kluczy, w tym klucza do samochodu. Zgubę, przekazał swoim kolegom funkcjonariuszom.

Te klucze trafiły następnie w ręce dzielnicowego – starszego sierżanta Radosława Pękały, który bardzo zaangażował się w poszukiwanie właściciela tej zguby. Po przeprowadzeniu śledztwa ustalił, że klucze należały do kobiety mieszkającej na terenie jego rejonu służbowego.

Właścicielka zgubionych kluczy otrzymała swoją własność jeszcze tego samego dnia. Wyraziła ona swoją wdzięczność sierżantowi Pękała za jego zaangażowanie i pomoc. To wydarzenie stanowi kolejny dowód na to, że policjanci z Wodzisławia są zawsze gotowi do pomocy.

Aspirant Małgorzata Koniarska, oficer prasowy wodzisławskiej komendy, podsumowując całe zdarzenie, powiedziała: „To jest kolejne potwierdzenie, że na wodzisławskich dzielnicowych można zawsze polegać. Zgodnie z naszym hasłem – pomagamy i chronimy”.