Tragiczne zdarzenie na torach we Wodzisławiu Śląskim

Tragiczne zdarzenie na torach we Wodzisławiu Śląskim

We wtorkowe popołudnie, 19 września, około godziny 15:30, doszło do dramatycznego wypadku na szlaku kolejowym w Wodzisławiu Śląskim. Mężczyzna, którego wiek szacowany jest na około 70 lat, poniósł śmierć po tym jak został uderzony przez pociąg. Na miejscu natychmiast rozpoczęły się działania służb ratowniczych i porządkowych – policji pod nadzorem prokuratora, Służby Ochrony Kolei oraz straży pożarnej, która zabezpieczyła teren działań techników kryminalistyki.

Jako następstwo tego tragicznego zdarzenia, ruch kolejowy na trasie został poważnie zakłócony. Informację o utrudnieniach wystosowały Koleje Śląskie:

Pociąg linii 44878 kursujący na relacji Chałupki (odjazd o 16:44) – Katowice (przyjazd o 18:38) został odwołany na odcinku Chałupki – Wodzisław Śląski. Przyczyną było potrącenie osoby przez pociąg innego przewoźnika. Zamiast odwołanego kursu, na tym odcinku uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Za wszelkie niedogodności Koleje Śląskie pragną przeprosić.

Sytuacja powtórzyła się w przypadku pociągu numer 44823 na trasie Katowice (odjazd o 14:33) – Chałupki (przyjazd o 16:12), który również został odwołany na odcinku Wodzisław Śląski – Chałupki. Powodem była ta sama tragedia. Również w tym przypadku uruchomiono zastępczą linię autobusową. Koleje Śląskie jeszcze raz przepraszają za wszelkie kłopoty.