Roboty drogowe w Wodzisławiu Śląskim

Roboty drogowe w Wodzisławiu Śląskim

Roboty drogowe. Trzej inwestorzy biją się o ulicę

Roboty drogowe w Wodzisławiu Śląskim. Trzej inwestorzy biją się o ulicę. Oczywiście nie chodzi o to, że będziemy światkiem jakieś otwartej bitwy na miecze i tarcze. Chodzi po prostu o drobny problem związaniu z remontowaniem dróg. Brzmi to trochę tak, jakbyśmy krytykowali sam fakt remontowania dróg, ale nie w tym rzecz. Każdy mieszkaniec Wodzisławia przyzna, że niektóre ulice wymagają remontu. Ale co w sytuacji, gdy trzy sąsiadujące ulice będą musiały doświadczyć remontu w tym samym czasie? Mowa tutaj o ulicach Radlińskiej, Mieszka i Leszka. Na każdej z tych trzech dróg roboty będzie prowadził inny inwestor.

Plany remontowe w Wodzisławiu Śląskim

Ogłoszono już przetarg na modernizację odcinka ulicy Radlińskiej między skrzyżowaniem z ul. Leszka aż do skrzyżowania z ulicą Kokoszycką. Wartość tej inwestycji ma wynieść ok. 5 mln zł. Dotacja z rządowego programu pokryje ok. 2,8 mln zł. Resztę pokryje Miasto Wodzisław Śląski oraz Powiat Wodzisławski.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie 11 miesięcy od podpisania umowy. Prace nie mogą trwać dłużej niż do 10.06.2022 r. Oprócz tego miasto będzie kontrolować remont ulic Leksza i Mieszka. Potrwać ma to 2 lata. Do tego powinniśmy się spodziewać budowy kanalizacji w okolicy ulicy Radlińskiej. Zajmie się tym oczywiście Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

– Celem jest wspólne wypracowanie zasad informowania mieszkańców o utrudnieniach w organizacji ruchu na wszystkich etapach realizacji. Trzeba osiągnąć konsensus, w celu uniknięcia chaosu komunikacyjno-organizacyjnego – tłumaczy Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego