Remont przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu

Remont przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu

Remont przejścia dla pieszych

Remont przejścia dla pieszych: 120 tysięcy złotych to koszt inwestycji rozbudowania przejścia dla pieszych. Mowa tu o miejscu przy ul. 26 Marca zaraz obok skrzyżowania z ul. Piastowską. Tych, którzy martwią się o środki finansowe Wodzisławia Śląskiego, uspokajamy: 80% kwoty pochodzi z dofinansowania.

Plany inwestycyjne

Wodzisław Śląski ma kilka planów dotyczących remontu dróg. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu na drodze, co jest tak ważne dla wszystkich mieszkańców. Tym razem inwestycja ma dotyczyć głównie pieszych, a konkretnie przejścia. Znajduje się ono zaraz obok skrzyżowania ulic 26 Marcia i Piastowskiej.

Plany zawierają przygotowanie dokumentacji projektowej, bez której dalsze działania nie mogą się odbyć. Następnie odbędzie się zainstalowanie zupełnie nowego oświetlenia przejścia i roboty budowlane. Koszt całej inwestycji wynosi 120 tys. złotych, ale tylko cześć tej kwoty pokryje miasto. Aż 80% środków pochodzi z Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

Remont skrzyżowania. Szczegóły inwestycji

Wiemy, że wkrótce rozpoczną się prace drogowe na przejściu przy ul. 26 Marca, ale jakie dokładnie czynności będą podjęte? Jednym z założeń jest uspokojenie ruchu poprzez ograniczenie dopuszczalnej prędkości. Ma ona spaść poniżej 30 km/h.

Miastu zależy na tym, aby w miejscu tym również skrócić długość przejście szkolnego, obecnie wynoszącego 9,30 m. Sposobem na to ma być zbudowanie wyspy azylu. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

Jeśli chodzi o pozostałe kwestie bezpieczeństwa, to do całkowitej wymiany jest oznakowanie pionowe. Na drodze pojawią się też znaki aktywne typu ZDPP-03 i nowe bariery ochronne. Dla lepszej widoczności przejścia, położy się nową nawierzchnię w kolorze czerwonym. Miasto stawia też na oszczędność energii, więc w nowym oświetleniu pojawią się lampy ledowe.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg RDFD powstał w 2018 roku z myślą o poprawie stanu dróg w poszczególnych rejonach kraju. Poprawa stanu dróg przez długi czas była prawdziwym utrapieniem dla samorządowców, dlatego rząd zdecydował się uruchomić program, mający na celu ułatwić to zadanie. Dzięki dofinansowaniu rządowemu wiele województw i miast ma szansę na przeprowadzenie pomyślnej inwestycji.