Przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum już wkrótce stanie się faktem

Przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum już wkrótce stanie się faktem

Umowa na budowę kolejnego przystanku już podpisana. PKP Polskie Linie Kolejowe może się pochwalić świetną inwestycją, które zdecydowanie poprawi komunikację w Wodzisławiu Śląskim. Wodzisławski dworzec ma ten jeden problem, że często gromadzą się na nim tłumy ludzi, a wielu mieszkańcom trudno z niego dotrzeć do swojego domu albo hotelu.

Budowa nowego przystanku kolejowego ma na celu zwalczyć tę niedogodność. Dużo łatwiejsze będzie teraz komunikowanie się dla osób, które podróżują pociągami. Oczywiście inwestycja ta jeszcze nie trafiła do fazy realizacji i na razie wszystko jest kwestią sporządzenia dokumentów. Na umowie jednak znajdują się już wszystkie potrzebne podpisy, więc możemy być pewni, że nowy przystanek pojawi się w Wodzisławiu.

Szczegóły inwestycji

Aby zrealizować tę inwestycję, miasto otrzymało od państwa 3 mln złotych. Rozbudowa infrastruktury kolejowej w Wodzisławiu Śląsk to część „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025″. Ten szeroki wieloletni program zakłada budowę wielu podobnych obiektów na terenie całego kraju.

Wodzisław Śląski to nie jedyne miasto w województwie, które może pochwalić się budową przystanku w ramach tego rządowego programu inwestycyjnego. Tak naprawdę, w województwie zrealizowano 10 takich inwestycji. Wodzisław nie jest więc pionierem, ale to nie ma żadnego znaczenia.