Podróż na rowerze zakończona mandatem za jazdę pod wpływem alkoholu

Podróż na rowerze zakończona mandatem za jazdę pod wpływem alkoholu

Jedna z niedawnych wypraw do sklepu okazała się nieco bardziej ekscytująca niż zwykle dla 49-letniego mieszkańca Godowa, którego niecodzienny styl jazdy rowerem wzbudził wiele wątpliwości. Nawet jeśli próbowano by usprawiedliwić jego trudności z utrzymaniem równowagi na dwóch kółkach zmaganiem się ze śnieżnymi warunkami na drodze, to jednak jego niekończące się manewry były zdecydowanie nadmiarowe.

Zauroczeni jego umiejętnościami kolarstwa, policjanci z drogówki w Wodzisławiu zdecydowali się bliżej przyjrzeć temu delikwentowi. Zauważyli go poruszającego się po ulicy Powstańców Śląskich w Godowie i postanowili go zatrzymać do kontroli. Na pytanie o cel swojej podróży, mężczyzna szybko odpowiedział, że był po prostu w drodze do sklepu.

Jednakże, po przeprowadzeniu badania alkomatem, stało się jasne dlaczego 49-latek miał takie problemy z utrzymaniem równowagi na rowerze – wynik testu pokazał, że miał on w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zdecydowali się ukarać tego nieodpowiedzialnego rowerzystę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych za jazdę po alkoholu.