Planowane zamknięcie niektórych ulic Wodzisławia Śląskiego podczas X ERIGO Nocnego Biegu z Gwiazdami 29 czerwca

Planowane zamknięcie niektórych ulic Wodzisławia Śląskiego podczas X ERIGO Nocnego Biegu z Gwiazdami 29 czerwca

W nocy 29 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe w Wodzisławiu Śląskim, czyli X ERIGO Nocny Bieg z Gwiazdami. Ze względu na przebieg trasy tego biegu, od godziny 21:00 do 22:40 niektóre ulice w mieście będą niedostępne, co z pewnością wpłynie na płynność ruchu drogowego.

Tego wieczoru, w sobotę 29 czerwca, uczestnicy X ERIGO Nocnego Biegu z Gwiazdami przemierzą różne części miasta Wodzisławia Śląskiego. Planowane zamknięcie ulic na czas imprezy może spowodować pewne utrudnienia dla kierowców i pieszych. Poniżej znajduje się lista ulic, które będą zablokowane na czas trwania biegu:

Ulica Mieszka zostanie całkowicie zamknięta we wszystkich kierunkach od punktu wejścia do Szkoły Podstawowej nr 28 aż do przejścia dla pieszych przy końcu ścieżki rowerowej w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Ulica Pawła Pośpiecha również będzie niedostępna we wszystkich kierunkach od miejsca łączenia się z ulicą Wałową.

Ulica Wałowa, od skrzyżowania z ulicą Pawła Pośpiecha aż do ulicy ks. Konstancji, będzie zamknięta dla ruchu. Również ulica ks. Konstancji będzie zablokowana we wszystkich kierunkach aż do Placu Świętego Krzyża.

Z kolei pasy ruchu na ulicy Powstańców Śląskich zostaną zablokowane od Placu Świętego Krzyża aż do Rynku. Rynek, od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do ulicy Minorytów, także będzie nieprzejezdny. Natomiast ulica Minorytów będzie zamknięta od strony Rynku aż do ulicy Wałowej.